Збір зернових: аграрії підбили перші підсумки

  Аграрії намолотили понад 1,5 мільйони тон озимої пшениці на кінець червня  

Весна обіцяла аграріям України вдалий сезон. Уперше за декілька років взимку випало вдосталь снігу, тому вологи виявилося більш ніж достатньо для початку вегетації.

Проте весна і початок літа не порадували фермерів півдня, центру та сходу країни дощами, пише «Україна молода». У деяких регіонах весняну вологу швидко «випила» спека.

За словами керівника агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяни Адаменко, 25 відсотків територій України підпало під посуху. Найбільше вона зачепила Запорізьку, Херсонську та Харківську області. Дощі були дуже нерівномірні. Тому обсяги врожаю озимої пшениці можуть виявитися на 8-10 відсотків нижчими, ніж у минулому році, — на рівні 23-23,5 мільйона тонн.

Проте збирання ранніх зернових та зернобобових культур продовжується.

На кінець минулого тижня у Вінницькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Вінницькій, Закарпатській, Полтавській, Донецькій, Хмельницькій та Черкаській областях намолотили майже три мільйони тонн зерна нового врожаю. Зібрано його з 884,3 тисячі гектарів при середній врожайності 30,6 центнера з гектара.

Зокрема, було зібрано: озимої пшениці — 1 мільйон 156 тисяч тонн при врожайності 30,6 ц/га; озимого ячменю — 1 мільйон 477,5 тисяч тонн при врожайності 32,0 ц/га; ярої пшениці — 0,8 тисячі тонн при врожайності 20,8 ц/га; ярого ячменю — 21 тисячу тонн при врожайності 21,2 ц/га; гороху — 52,4 тисячі тонн при врожайності 14,9 ц/га.

У Вінницькій, Запорізькій, Одеській, Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Донецькій, Вінницькій, Полтавській, Хмельницькій та Черкаській областях триває також збирання озимого ріпаку. Його обмолочено на площі 126,4 тисячі гектарів при врожайності 18,7 ц/га. Намолотили його 236,2 тисячі тонн.


Повернутися
19.07.2018
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Буддиська притча розповідає про старого монаха, котрий так повчав своїх молодших колег: «Перший раз, коли сарна впала мені в юшку, я вилив усе на землю. Потім я викидав сарну, але їв юшку. Пізніше я їв усе разом – і сарну, і юшку. Нині ж, якщо якась сарна намагається вилізти з юшки, я заштовхую її назад…»

  Буває так, що невдача може бути основою успіху. Майже дев’яносто років тому журналіст Вільям Боліто написав: «Найважливіше в житті полягає не в тому, щоб максимально використовувати свої успіхи. Кожен дурень здатний на це. Насправді важливим є вміння  отримувати користь з наших втрат. Це вимагає розуму; в цьому і полягає різниця між розумною людиною і дурнем…»

 У житті усе несподіване й непередбачуване. То воно тобі підкидає удачу, то розчарування. Головне-не зупинятися, а продовжувати жити. Можливості потрібно не лише використовувати. Їх потрібно відбирати, виривати від життя, повністю вловлювати і не випускати! Коли доля підкидає тобі якийсь шанс, за цю зачіпку потрібно хапатися, що є духу! Для цього і є життя…

Навіть коли здається, що все проти вас, зусилля та наполегливість можуть бути вашими конкурентними перевагами. Ба більше, вони можуть бути тією єдиною перевагою, яка вам справді потрібна. Як казав класик: якщо важко досягти успіху, потрібно докласти більше зусиль.