Хай течуть молочні ріки!

  Молоко з домашніх господарств переробники прийматимуть і далі Якщо селяни зуміють забезпечити належну чистоту молока — вигідно буде утримувати корів у домашньому господарстві й із новими стандартами.  

Паніка з приводу буцімто заборони з першого липня приймати «дядьківське» молоко переробниками виявилася передчасною. Так, перехід на цивілізовані стандарти якості молока, зрештою, обмежить можливості тих господарів, які не зможуть їх дотримуватися.

 Але перехідний період найближчих років дозволить адаптуватися до нових вимог тим, хто бажає лишатися учасником ринку.

 «З першого липня для молока другого ґатунку нічого не змінилося, — пояснила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова. — Селяни та всі, хто виробляє молоко в особистому господарстві, можуть спокійно його здавати на переробні підприємства. До 1 січня 2020 року на підставі чинного законодавства молоко абсолютно всіх ґатунків, у тому числі й другого, приймається і використовується молокопереробними підприємствами для харчових цілей».

 Але з 1 січня 2020-го по 1 січня 2022 року буде встановлено перехідний період, упродовж якого молоко другого ґатунку продовжать приймати вже винятково для технічних потреб. Наприклад, для виробництва нехарчових продуктів — кормів для тварин чи казеїну.

 Для підвищення якості молока та встановлення єдиних, адаптованих до норм ЄС вимог щодо безпечності, якості та гігієни при виробництві та введенні в обіг молока, молозива та молочних продуктів, фахівці Мінагрополітики розробили проект наказу «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів».

 Указані вимоги мають на меті запровадити цивілізовану практику виробництва, переробки, введення в обіг молока та молочних продуктів. Для забезпечення належної якості та безпечності при виробництві молока держава запланувала надавати значну фінансову підтримку. Скористатися державними коштами та підвищити якість своєї продукції виробники можуть вже в рамках цьогорічної програми підтримки тваринництва (виділено 4 мільярди гривень) та програми розвитку фермерства і кооперації (виділено один мільярд гривень).

 За словами Олени Ковальової, на сьогодні в Україні 30% молока, що надходить на переробку, — це молоко саме другого ґатунку. Тому очевидно, що необхідно надати певний час та створити умови для того, щоб ті, хто поки що здатен виробляти лише таке молоко, мали можливість переорієнтуватися й перебудуватися під нові стандарти якості. Тому впродовж перехідного періоду їм обов’язково надаватимуть як фінансову, так й інформаційну підтримку.

ДО РЕЧІ

Як повідомляє прес-служба Мінагрополітики, на початок липня з державного бюджету нараховано дотацій фізичним особам за вирощування молодняку великої рогатої худоби 6,7 мільйона гривень. Сільгосппідприємствам за утримання корів виділено 259,2 мільйона гривень i на компенсацію відсотків за кредитами — 21,4 тисячі гривень.

http://umoloda.kiev.ua


Повернутися
19.07.2018
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...