Кроти бояться…оселедців

Шкода від кротів на городі і в саду значна. Тому рекомендуємо вам моментально вживати заходів, як тільки ви з точністю визначте той факт, що на вашій ділянці ці тварини. Маючи деякі знання та вміння боротьба з кротами не стане для вас дуже складною.  

  Народні засоби боротьби з кротами бувають дуже ефективні. Їх особливість полягає в тому, що вони абсолютно нешкідливі для ґрунту і їх жителів (окрім кротів). Давайте розглянемо деякі з них.

  Якщо ви виявили свіжу нору крота, то можна спробувати затопити її водою. Робиться це за допомогою звичайного садового шланга. Необхідно вставити його в нору і включити надходження води. Як тільки нора заповниться кріт вибереться назовні.   Кроти мають дуже чутливі нюхові рецептори і дуже добре відчувають запахи. Деякі запахи вони не переносять. Зокрема запахи деяких рослин. До таких рослин відносяться квіти чорнобривці. Посадіть їх на периметрі ділянки і можете бути впевнені в тому, що кроти вас не потривожать. Так само ці тварини на дух не переносять запах бобових культур. Посадіть кілька грядок на ділянці. Кроти дуже не люблять запахи часнику та цибулі. Причому, якщо у вас квітник, то можна посадити декоративну цибулю. Вона відмінно впишеться і відлякуватиме гризунів-шкідників. Ще у нору можна покласти шматки оселедця – його запаху також не люблять ці тварини. Як і вільхової та бузинової кори.

Звісно, ці підземні «господарі» завдають нам чимало клопоту. Але варто знати й те, що кроти знищують капустянку, хрущів та інших городніх шкідників.


Повернутися
19.07.2018
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.