Кроти бояться…оселедців
Шкода від кротів на городі і в саду значна. Тому рекомендуємо вам моментально вживати заходів, як тільки ви з точністю визначте той факт, що на вашій ділянці ці тварини. Маючи деякі знання та вміння боротьба з кротами не стане для вас дуже складною.
Народні засоби боротьби з кротами бувають дуже ефективні. Їх особливість полягає в тому, що вони абсолютно нешкідливі для ґрунту і їх жителів (окрім кротів). Давайте розглянемо деякі з них.
Якщо ви виявили свіжу нору крота, то можна спробувати затопити її водою. Робиться це за допомогою звичайного садового шланга. Необхідно вставити його в нору і включити надходження води. Як тільки нора заповниться кріт вибереться назовні. Кроти мають дуже чутливі нюхові рецептори і дуже добре відчувають запахи. Деякі запахи вони не переносять. Зокрема запахи деяких рослин. До таких рослин відносяться квіти чорнобривці. Посадіть їх на периметрі ділянки і можете бути впевнені в тому, що кроти вас не потривожать. Так само ці тварини на дух не переносять запах бобових культур. Посадіть кілька грядок на ділянці. Кроти дуже не люблять запахи часнику та цибулі. Причому, якщо у вас квітник, то можна посадити декоративну цибулю. Вона відмінно впишеться і відлякуватиме гризунів-шкідників. Ще у нору можна покласти шматки оселедця – його запаху також не люблять ці тварини. Як і вільхової та бузинової кори.
Звісно, ці підземні «господарі» завдають нам чимало клопоту. Але варто знати й те, що кроти знищують капустянку, хрущів та інших городніх шкідників.
← Повернутися