Як врятувати капусту від білокрилки

В останні роки на капусті активізувалась білокрилка – ці комахи сидять під листям і висмоктують з нього сік. Від цього рослини відстають у рості, жовтіють, а то й зовсім сохнуть.

Найочевидніша ознака появи білокрилки на капусті, помідорах чи іншій городині – «хмарки» маленьких білих комах, що здіймаються вгору, як тільки потривожите рослини. Вивести цього шкідника дуже важко, адже з врахуванням усіх фаз розвитку на одну рослину припадає 320 тисяч екземплярів шкідників! Такого нашестя не спостерігалось більше 20-и років.

Комахи ці дуже дрібні, їхнє тіло і обидві пари крил покриті борошнистоподібним восковим секретом, від чого і походить назва шкідника. На нижній частині листка легко помітити велику кількість личинок. Білокрилка харчується соком рослин, що призводить до пожовтіння листків. Ще одна від неї неприємність – на її цукристих виділеннях селяться сажисті гриби, що негативно позначається на фотосинтезі, й рослини гинуть.

Для знищення білокрилки на овочевих культурах застосовуйте біопрепарат «натургард», інсектицид «актелік», або «актару», «децис профі», «енджіо», «конфідор», «конфідор максі», «моспілан» та інші – 0, 5 грамів розводять у п’яти-восьми літрах води (на сотку). У посадках капусти проти комплексу шкідників ефективними є композиції інсектицидів «децис f-люкс» з додаванням «діміліну». Добрі результати помічені, якщо застосовуватимете «актару», розчин підливають під кущі – 200-250 грамів на рослину

http://slovopravdy.com.ua


Повернутися
19.07.2018
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.