Щоб малина добре родила, … ріжте!

Якщо хочете мати гарний врожай малини  регулярно її обрізайте. Якщо врахувати всі тонкощі процесу і не пропускати термінів обрізання, кущ буде добре рости і даватиме щедрий врожай крупних ягід. 

Літню малину починають обрізати під час посадки саджанця: пагони вкорочують до 50 см. Після чого кущ обрізають кілька разів за сезон.

Зазвичай весняну обрізку малини проводять в кінці березня – квітні. Це залежить від погодних умов. Необхідно, щоб сніг вже розтанув, але земля ще не встигла прогрітися.

У цей час вирізують всі ослаблені, підмерзлі, пошкоджені і погано розвиваються пагони. Решту гілок вкорочують до першої здорової бруньки. Це стимулює пробудження бруньок, з яких потім утворюються 3-6 плодоносних пагонів довжиною близько 50 см.

Під час обрізання малини навесні на 1 погонний метр посадок залишають 15-20 пагонів. Якщо здорових гілок виявилося більше, не варто їх жаліти – обріжте їх біля основи.

Весняна обрізка – обов’язковий прийом у догляді за малиною.

Якщо ви хочете, щоб ягоди дозрівали не одночасно, а поступово протягом усього літа, обрізайте різні кущі малини на різну висоту. Частину кущів обріжте на 10-15 см, другу частину – на половину висоти рослин, а малину з третьої частини обріжте так, щоб на кущі залишилися пагони довжиною 15-20 см.

Літня обрізка – важливий етап в догляді за малиною. Під час цвітіння куща видаляють всі хворі гілки і листя (зазвичай при захворюванні вони жовтіють) і спалюють, щоб інфекція не розповсюдилася на здорові паростки.

Раз в 1–2 тижні вирізують молоду поросль, що з’явилася з землі на відстані більше 20 см від центру куща. Зробити це досить просто: вставте лопату в землю під невеликим кутом і переріжте нею кореневу систему молодого паростка.

А якщо хочете збільшити урожай, використовуйте метод подвійний обрізки. Для цього на початку червня, коли пагони досягнуть висоти 100–120 см, обріжте їх верхівки на 5–7 см. Завдяки цьому поживні речовини будуть надходити до бічних нирках, на яких до осені виростуть 4–8 молодих пагонів довжиною приблизно 50 см. Восени їх пригинають до землі, щоб вони зимували під снігом і не підмерзли. А навесні ці бічні пагони обрізають на 10–15 см. Це стимулює появу нових плодоносних гілок.

Непотрібні пагони малини вирізують протягом усього літа.

Обрізка малини восени. Приблизно за 2–3 тижні до настання холодів видаляють всі зламані, хворі та пошкоджені комахами пагони. Також повністю (без пенька) вирізують дворічні гілки, які плодоносили в поточному році (вони коричневого кольору), і слабкі зелені пагони, більше схожі на траву.

Врахуйте: всі обрізані гілки потрібно спалити, щоб знищити шкідників, які на них зимують.

Відстань між кущами малини має бути не менше 60 см. Тому, якщо вони сильно розрослися, зайві бічні пагони вирізають.

У регіонах з нестійким кліматом теплолюбну малину (яка не витримує морози понад -35 ° С) зв’язують, пригинають до землі і закріплюють. Після появи снігового покриву кущі підгортають снігом.

Не залишайте на кущі зайвих пагонів! Завдяки правильній обрізці малини поліпшується повітрообмін і проникнення світла до молодих гілок, які дають урожай. Дотримуйтесь наших рекомендацій – і влітку ви будете вдосталь ласувати смачними ягодами.

 

http://simya.com.ua/yak-pravylno-obrizaty-malynu-navesni-vlitku-i-voseny/


Повернутися
19.07.2018
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.