А город подбає про себе сам!

Одна з найкорисніших властивостей деяких рослин – аромат, що відлякує шкідників і хвороби. Тому важливо знати, що біля чого варто садити.

Чергування посівів капусти й помідорів захищає капусту від хрестоцвітих блішок, листоїдів, попелиці.

Селера на грядках із капустою захищає її від весняної капустяної мухи.

Зрізані гілки чорної бузини, розкладені в кущах смородини та аґрусу, відлякують брунькового кліща і аґрусового п’ядуна.

Хрін, вирощений серед різних овочів, своїми фітонцидами дезорієнтує багатьох шкідників.

Посіви білої гірчиці по периметру городу захищають його від мишей.

Посіви білої гірчиці з горохом підвищують його врожай і відлякують горохову плодожерку.

Базилік люблять пасльонові (томат, перець, баклажани). Він надає приємного аромату і смаку урожаю, при цьому відлякує деяких шкідників.

Календула (нагідки) вбиває ґрунтову нематоду, бореться з кореневими гнилями і кліщами на суниці. Не люблять календулу тля і мухи. Відлякує запахом навіть колорадського жука. Захистити посадку картоплі на 100% від нього не зможе, але вбереже інші пасльонові.

Меліса приваблює запилювачів, тому дружить з будь-якими рослинами, які потребують запилення.

Настурцію любить редиска, всі різновиди капусти. Відлякує різних шкідників. Посаджена під фруктовими деревами, забезпечує шар чудової мульчі.

Петунія захищає бобові рослини.

Полин гіркий терпіти не можуть мурахи, блішки, морквяні мухи. Можна розкладати гілочки між культурами, які потребують захисту.

Чебрець відлякує капустяну совку і земляні блішки.

Часник дружить із полуницею. Вони відлякують шкідників один від одного. Також добре впливає на моркву і салат.

Шавлію не люблять огірки! А от для томатів, капусти або суниці вона друг.

Нагідки і чорнобривці відлякують нематод, отже, їх варто вирощувати поряд із полуницею.

Фітонциди цибулі відлякують морквяну муху.

Помідори менше хворіють, якщо з ними росте цибуля.

http://simya.com.ua


Повернутися
24.06.2018
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Буддиська притча розповідає про старого монаха, котрий так повчав своїх молодших колег: «Перший раз, коли сарна впала мені в юшку, я вилив усе на землю. Потім я викидав сарну, але їв юшку. Пізніше я їв усе разом – і сарну, і юшку. Нині ж, якщо якась сарна намагається вилізти з юшки, я заштовхую її назад…»

  Буває так, що невдача може бути основою успіху. Майже дев’яносто років тому журналіст Вільям Боліто написав: «Найважливіше в житті полягає не в тому, щоб максимально використовувати свої успіхи. Кожен дурень здатний на це. Насправді важливим є вміння  отримувати користь з наших втрат. Це вимагає розуму; в цьому і полягає різниця між розумною людиною і дурнем…»

 У житті усе несподіване й непередбачуване. То воно тобі підкидає удачу, то розчарування. Головне-не зупинятися, а продовжувати жити. Можливості потрібно не лише використовувати. Їх потрібно відбирати, виривати від життя, повністю вловлювати і не випускати! Коли доля підкидає тобі якийсь шанс, за цю зачіпку потрібно хапатися, що є духу! Для цього і є життя…

Навіть коли здається, що все проти вас, зусилля та наполегливість можуть бути вашими конкурентними перевагами. Ба більше, вони можуть бути тією єдиною перевагою, яка вам справді потрібна. Як казав класик: якщо важко досягти успіху, потрібно докласти більше зусиль.