Кальцій не лише в молоці, а й в… чаї з листя шовковиці!

Чай з листя шовковиці зазвичай використовується для полегшення симптомів менопаузи. Але дотепер ще не було відомо, що він має так багато медичних переваг. Цей чай стає все більш популярним, тому що шовковиця добре адаптується до будь-якого типу ґрунту, інформує Ukr.Media.

Нещодавнє дослідження Міністерства охорони здоров’я Японії показало, що листя шовковиці має в 22 рази більше кальцію, ніж молоко тварин, і ідеально підходить для тих, хто страждає на непереносимість лактози, або для тих, хто не вживає продуктів тваринного походження.

На додаток до кальцію, чай з листя шовокиці має й інші переваги:

високий вміст вітаміну С, який добре підходить для кісток, зубів та кровоносних судин;

зміцнює імунну систему;

підходить для лікування тонзиліту і фарингіту, бронхіту;

зменшує випадіння волосся і пригнічує облисіння, нежить, застуду, діарею;

полегшує страждання від мігрені та загальних головних болів;

допомагає при безсонні, змінах лібідо та депресії.

Листя шовковиці також мають властивості, які допомагають збалансувати рівень холестерину в крові, боротися з ожирінням, запобігати діабету, гіпертонії та навіть раку.

Ось простий рецепт, як приготувати “шовковичний” чай:

Одна столова ложка сухого листя шовковиці

4-5 чашок води.

Після того, як вода закипіла, залийте воду в чайник з висушеним листям шовковиці, дайте їй охолонути і випийте, не підсолоджуючи. Зберігайте чай у холодильнику або в термостійкому посуді протягом максимум одного дня.

Насолоджуйтесь своїм здоровим напоєм і діліться з друзями!


Повернутися
24.06.2018
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...