Коли «зірковість» тільки шкодить… Як позбутися від судинних зірочок

Нерідко на шкірі ніг з'являються судинні “зірочки” — червонуваті прожилки, які є наслідком розширення дрібних вен, що знаходяться в шарі шкіри. Найчастіше судинні “зірочки” не є симптомом серйозних порушень кровообігу в організмі та інших захворювань, проте більшість жінок прагнуть будь-якими способами позбутися від цієї вади.

Крім цього, незважаючи на відносну безпеку, судинні “зірочки” можуть доставляти занепокоєння тим, що в місцях їх виникнення з'являється відчуття легкого “печіння”, що походить від того, що в тих ділянках верхніх тканин, де розташовані “зірочки”, посилений кровотік.

Як виникають судинні зірочки?

Судинні зірочки — це розширені внутрішньошкірні капіляри, які з цілого ряду причин втратили свій тонус. У переважній більшості випадків ця проблема виникає у жінок, що, в першу чергу, пов'язане з гормональним фактором.

Коли підшкірна вена, яка живить капіляр, розширюється, в ній підвищується тиск, і це тиск як би розпирає внутрішньошкірний капіляр — і на шкірі з'являється зірочка. Ну, а в міру розвитку хвороби зірочки починають “розповзатися” по шкірі.

Методи лікування судинних зірочок

Судинні зірочки не лікують, а видаляють, як і варикозні вени. Справа в тому, що змінені вени вже нормально не функціонують, вони лише заважають нормальному кровотоку, підвищуючи навантаження на здорові вени. Тому при лікуванні варикозної хвороби та пошкоджені вени, і судинні зірочки потрібно видаляти, організму без них стане тільки краще.

Найпоширеніший, ефективний і безпечний метод — склеротерапія.

Пацієнту роблять уколи, вводять у вену спеціальний препарат, який склеює її стінку. Потім на кілька днів на ногу надягають спеціальний компресійний панчіх, який тисне на судини, допомагаючи їм склеїтися. Пацієнт тим часом веде звичний спосіб життя. Зазвичай лікування складається з декількох сеансів і в середньому займає 2-3 тижні.

Судинні зірочки ж прибирають методом мікросклеротерапіі — склерозуючий препарат вводять дуже тонкою голкою в розширені капіляри. Це практично безболісна методика, яка дає досить швидкий результат. Якщо все добре, то за 2-3 тижні судинні зірочки повністю зникають.

Існують ще лазерна коагуляція і термокоагуляція. Але з ними краще бути обережніше. Справа в тому, що лазер часто використовується косметологами в салонах краси, а лікар-косметолог, навіть самий грамотний, розумний і освічений, він — не флеболог. Він не володіє УЗД, не розуміє, що відбувається з венами. Він прибере тільки зовнішні прояви. І ще питання, чи буде ефект і чи надовго він збережеться.

Боротьбу з судинними зірочками потрібно починати не з косметолога, а з флеболога, тому що тільки після попереднього обстеження та проведення ультразвуку можна правильно підібрати метод необхідної дії.


Повернутися
24.06.2018
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.