ОБІГРІТИ ВСІХ: ІЗ СОЛОМИ, ЗАЛИШКІВ СОНЯШНИКА ТА ТИРСИ НА РІВНЕНЩИНІ ВИГОТОВЛЯЮТЬ БІОПАЛИВО

Нове потужне обладнання встановило Гощанське комунальне підприємство «Бугринський добробут».

 Проект із виробництва біопалива голова Бугринської ОТГ Сергій Пилипчук розробив разом з експертами Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування.

 «Ми порахували, що опалення на території громади здійснюється 1664 котлами. І його можна суттєво здешевити, якщо перевести на твердопаливні котли, які б опалювалися брекетами та пелетами», — вважає він. 

 Місцеві підприємці продукують тирсу, яку необхідно утилізувати, є солома, обрізані гілки, щепа, відходи кукурудзи.

 Тому, на переконання сільського голови, проблем із сировиною не буде: «Район сільськогосподарський, маємо домовленості з місцевими підприємствами. Постачання матеріалу для роботи пелетно-брикетної лінії дасть змогу утилізувати непридатну для іншого використання сировину, забезпечити робочими місцями частину жителів громади».

 За день новостворена лінія здатна переробити більш як півтонни сировини. Виробництво безвідходне, а кількість шкідливих викидів мінімальна.

 Паливні пелети та брикети викори­стовуватимуться для опалення 6 навчально-виховних закладів, 8 закладів культури, 6 фельдшерсько-акушерських пунктів, амбулаторії, станції швидкої допомоги, 6 приміщень для розміщення державних органів і установ, які утримуються за рахунок бюджету Бугринської громади, а також для приватних садиб мешканців громади.

 Загальна вартість проекту становить 4 мільйони гривень, з яких співфінасування з Державного фонду регіонального розвитку — 3,6 мільйона та з бюджету Бугринської ОТГ — 400 тисяч гривень.

 Заявлений строк роботи лінії без капітального ремонту — вісім років, а термін окупності інвестицій — п’ять років.

 За словами голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка, лінія з виробництва біопалива Бугринської ОТГ — один із небагатьох розвиткових проектів громад за кошти Державного фонду регіонального розвитку.

 Бугринська громада написала і виграла проект, і тепер там мають нові робочі місця, екологічне, безвідходне виробництво, скорочення споживання газу і прибуток для громади.

http://umoloda.kiev.ua


Повернутися
24.06.2018
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Буддиська притча розповідає про старого монаха, котрий так повчав своїх молодших колег: «Перший раз, коли сарна впала мені в юшку, я вилив усе на землю. Потім я викидав сарну, але їв юшку. Пізніше я їв усе разом – і сарну, і юшку. Нині ж, якщо якась сарна намагається вилізти з юшки, я заштовхую її назад…»

  Буває так, що невдача може бути основою успіху. Майже дев’яносто років тому журналіст Вільям Боліто написав: «Найважливіше в житті полягає не в тому, щоб максимально використовувати свої успіхи. Кожен дурень здатний на це. Насправді важливим є вміння  отримувати користь з наших втрат. Це вимагає розуму; в цьому і полягає різниця між розумною людиною і дурнем…»

 У житті усе несподіване й непередбачуване. То воно тобі підкидає удачу, то розчарування. Головне-не зупинятися, а продовжувати жити. Можливості потрібно не лише використовувати. Їх потрібно відбирати, виривати від життя, повністю вловлювати і не випускати! Коли доля підкидає тобі якийсь шанс, за цю зачіпку потрібно хапатися, що є духу! Для цього і є життя…

Навіть коли здається, що все проти вас, зусилля та наполегливість можуть бути вашими конкурентними перевагами. Ба більше, вони можуть бути тією єдиною перевагою, яка вам справді потрібна. Як казав класик: якщо важко досягти успіху, потрібно докласти більше зусиль.