ОБІГРІТИ ВСІХ: ІЗ СОЛОМИ, ЗАЛИШКІВ СОНЯШНИКА ТА ТИРСИ НА РІВНЕНЩИНІ ВИГОТОВЛЯЮТЬ БІОПАЛИВО

Нове потужне обладнання встановило Гощанське комунальне підприємство «Бугринський добробут».

 Проект із виробництва біопалива голова Бугринської ОТГ Сергій Пилипчук розробив разом з експертами Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування.

 «Ми порахували, що опалення на території громади здійснюється 1664 котлами. І його можна суттєво здешевити, якщо перевести на твердопаливні котли, які б опалювалися брекетами та пелетами», — вважає він. 

 Місцеві підприємці продукують тирсу, яку необхідно утилізувати, є солома, обрізані гілки, щепа, відходи кукурудзи.

 Тому, на переконання сільського голови, проблем із сировиною не буде: «Район сільськогосподарський, маємо домовленості з місцевими підприємствами. Постачання матеріалу для роботи пелетно-брикетної лінії дасть змогу утилізувати непридатну для іншого використання сировину, забезпечити робочими місцями частину жителів громади».

 За день новостворена лінія здатна переробити більш як півтонни сировини. Виробництво безвідходне, а кількість шкідливих викидів мінімальна.

 Паливні пелети та брикети викори­стовуватимуться для опалення 6 навчально-виховних закладів, 8 закладів культури, 6 фельдшерсько-акушерських пунктів, амбулаторії, станції швидкої допомоги, 6 приміщень для розміщення державних органів і установ, які утримуються за рахунок бюджету Бугринської громади, а також для приватних садиб мешканців громади.

 Загальна вартість проекту становить 4 мільйони гривень, з яких співфінасування з Державного фонду регіонального розвитку — 3,6 мільйона та з бюджету Бугринської ОТГ — 400 тисяч гривень.

 Заявлений строк роботи лінії без капітального ремонту — вісім років, а термін окупності інвестицій — п’ять років.

 За словами голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка, лінія з виробництва біопалива Бугринської ОТГ — один із небагатьох розвиткових проектів громад за кошти Державного фонду регіонального розвитку.

 Бугринська громада написала і виграла проект, і тепер там мають нові робочі місця, екологічне, безвідходне виробництво, скорочення споживання газу і прибуток для громади.

http://umoloda.kiev.ua


Повернутися
24.06.2018
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.