Яблука із Тернопілля - на дитяче харчування !

Цього року Фермерське господарство «Гадз» укладе угоду про співпрацю з іноземними фірмами, які виготовляють обладнання для переробки фруктів та овочів.

 «Поки що шукаємо ідеальну технологію та устаткування, щоб виготовляти якісну продукцію високого рівня. Вже наступного року запланували запустити виробництво соку, пюре, джему та мармеладу на повну потужність.

 Крім того, розвиватимемо виробництво продуктів дитячого харчування для різних вікових груп, залежно від потреб дітей», — каже технічний директор ФГ «Гадз» Віктор Джула.

 Керівники ФГ «Гадз» уже зустрілися з представниками італійських компаній FME та Navatta Group, які можуть забезпечити підприємство необхідною технікою.

 Наступного тижня представники фермерського господарства відправляться до Італії, аби оглянути виробничі потужності та необхідне обладнання іноземних фірм.

 ФГ «Гадз», що вже багато років успішно розвивається в Бучачі, має 600 гектарів власних плодових садів, де вирощують на продаж яблуні, груші, сливи. З плодового розсадника, у якому щороку підрощують 800 тисяч са­джанців, залюбки купують посадковий матеріал навіть сусіди-європейці. Сортовий яблуневий сад дає сьогодні до 60 тонн із гектара врожаю плодів.

 Господарство, сертифіковане у системі Global GAP, восени минулого року відправило першу партію яблук у Швецію. Угодою, підписаною на рік, було передбачено постачання 500 тонн яблук сортів Джонапринц (Чорний Принц), Ред чіф, Гала, Голден делішес.

 «Сертифікація Global GAP підтверджує, що наш продукт є екологічно чистим і безпечним для продажу в супермаркетах та споживання. Зі шведськими фірмами-імпортерами підписано контракти, де вказано калібри, колір та розмір яблук», — пояснив заступник голови правління фермерського господарства «Гадз» Тарас Мельник.

 Сучасне обладнання на підприємстві дозволяє у процесі пакування сортувати яблука на декілька категорій.

 Перша категорія — екстраклас, яка експортується на ринки Скандинавії, друга також іде на експорт, а останню категорію яблук відправляють на сокові заводи. Підприємство також досягло домовленостей щодо експорту яблук із Індією, В’єтнамом, Індонезією, Малайзією.

http://umoloda.kiev.ua


Повернутися
24.06.2018
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...