«Вишиваний фестиваль» — з рекордом!
Цьогорічний 10-ий, ювілейний Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки», який упродовж двох днів — 12-13 травня — відбувався в парку культури і відпочинку імені Шевченка, став… рекордним!
За два дні на сцені фестивалю виступили сотня мистецьких колективів області, свої рукотворні шедеври представили понад півсотні майстрів із більше ніж 10 областей України, а гостями фестивального дійства стали майже 10 тисяч тернополян. Окрім того, 350 депутатів усіх рівнів, об’єднавшись та убравшись у вишиванки, встановили новий рекорд України «Найбільша кількість депутатів усіх рівнів у вишиванках на одній локації» в категорії «Масові заходи». «Такого рекорду не було ще в національному реєстрі рекордів, адже його учасниками, не організаторами, не партнерами, не засновниками, а саме учасниками стали депутати всіх рівнів у вишиванках, — зазначила керівник проекту «Національний реєстр рекордів України» Лана Вєтрова. — 350 депутатів Тернопільської, Львівської, Київської та Черкаської областей, об’єднавшись разом, створили нове досягнення України. Мені надзвичайно приємно, що цей рекорд відбувається на Тернопільщині, тут, де мабуть найбільше різноманіття вишиванкового цвіту!».
У рамках фестивалю було репрезентовано понад 12-метровий вишиваний рушник єдності. До його вишивання долучилися умільці з усіх регіонів України, а також у діаспори Канади, Польщі та Німеччини. Він не має аналогів ні з точки зору кількості людей, які вишивали це дивовижне полотно, ні унікальності малюнка. З Тернополя рушник поїде на батьківщину Кобзаря, де його вишиватимуть черкаські майстрині. Окрім цього, було визначено переможців конкурсу на кращий вишитий герб України, області, району, міста, селища та села.
Організатори дійства — Тернопільська обласна адміністрація, обласна рада, міська рада та Тернопільський обласний благодійний фонд «Цвіт вишиванки».
У кожен рік свого проведення фестиваль мав власну «родзинку»: проводилися конкурси на кращий дитячий вишитий костюм, кращий вишитий весільний костюм, конкурс на найдовший чуб і найдовшу косу. Також уже чотири роки поспіль у рамках «Цвіту вишиванки» проводиться «фестиваль у фестивалі» «Вишиваночка» — дитячий конкурс, у якому мають можливість показати свої таланти наймолодші тернополяни. Під час святкування на території фестивалю діяла виставка майстрів народних художніх промислів, відбувалися майстер-класи, презентація вишитих рушників з 17-ти районів Тернопільщини, виступали художні колективи міста та області.
← Повернутися