13-річна тернополянка організувала екомарафон з сортування сміття

13-річна тернополянка Дарина Сліпченко організувала у соцмережі Instagram екомарафон з сортування сміття.

Учениця 8-ого класу серодньої школи No3 з поглибленим вивченням іноземних мов разом зі своїми підписниками вчиться роздільно збирати побутові відходи, здавати вторсировину на переробку, користуватись еко-пакетами та піклуватися про природу, передає 20 хвилин.

Дарина більше п'яти років займається фехтуванням та великим тенісом, «Я відвідую змагання, але передусім для мене це задоволення, - розповідає дівчина. - А вільний час я люблю проводити в колі друзів, щоб відпочити, я вимикаю телефон і стараюсь або читати книгу, або розділити вільний час з рідними людьми».

За одним поліетиленовим пакетом стоїть ціле звалище, переконалася Дарина Сліпченко і вирішила започаткувати екомарафон "Екодора".

«Йдучи додому, гуляючи, почала на вулицях та у парках помічати, що багато людей викидає відходи не у смітники – мене це зачепило, - розповідає дівчина. - А після того, як мені вчителька з георгафії запропонувала написати наукову роботу для Малої академії наук України про екологію, то я зрозуміла, що мені потрібно ділитись з людьми у блозі цікавою інформацію на цю тему».

Марафон "Екодора" покликаний зробити людей більш обізнаними у питаннях сортування сміття, продовжує Дарина Сліпченко. «Можливо, хтось і хоче допомогти природі, але просто не має уявлення про те, як це зробити, - пояснює вона. - Організувала марафон у соцмережі Instagram за нікнеймом @dora.slp - це дуже зручна для мене платформа».

Марафон "Екодора" розрахований на сім днів. За словами Дарини, звичка виробляється за сім днів. «Настанови протягом тижня допоможуть людям зрозуміти, що робити далі, які звички їм потрібні, - каже дівчина. - Я щодня придумую завдання для учасників, виходячи з власного досвіду і разом зі своїми підписниками виробляю екологічні звички».

Завдання, які дає Дарина, цілком реальні і виконати їх може кожен. «Навчитись сортувати пластик, або донести сміття до смітника - дуже легко, - пояснює тернополянка. - Марафон стимулює до дії: приміром, у першому завданні я просила учасників марафону фотографувати своє сміття, щоб визначити, що можна віддати на переробку - люди не звикли викидати сміття у спеціальні контейнери».

До марафону "Екодора" може долучитись кожен користувач соцмережі Instagram будь-якого віку та з будь-якого міста. Ідею Дарини Сліпченко підтримали не лише однокласники, учні з її школи та люди, яких вона знає, а й жителі інших міст.

«Від початку марафону кількість моїх підписників збільшилась на 50 чоловік, - додає дівчина. – Люди пишуть мені, що це круто, діляться своїми враженнями у себе на сторінках в Instagramі - це поштовх робити щось далі».

За словами Дарини Сліпченко, незабаром марафон продовжиться і час від часу поєднуватиметься з іншими проектами.

 https://te.20minut.ua


Повернутися
14.05.2018
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Є певний тип захворювань, які називають автоімунними:  коли імунітет організму мобілізується не супроти сторонньої сполуки (вірусів, мікроорганізмів тощо), а проти здорових клітин чи тканин власного організму. Вам ніколи не здавалося, що чимала частина українців теж так само «хворіє», атакуючи всі здорові починання у власній країні? «Автоімунні» українці зневажливо зітхали «і до чого ви там домайданитеся» в той час, коли інші міняли країну, подекуди віддаючи за це життя. Вони «втомилися від війни», натомість запопадливо переходять на російську мову з туристами із Сиктивкара,  лають Бандеру і намагаються переконати нас у тому, що помирати від голоду в Голодоморі більш інтелігентно і благородно, ніж давати збройну відсіч гнобителям під час  Гайдамаччини чи в національно-визвольної боротьби ОУН та УПА...

«Автоімунні» українці гноблять починання  Уляни Супрун, уїдливо коментуючи, що, мовляв, «як мазали перекисом, так і мазатимемо, бо це вам не міфи розвінчувати...»  Проте ці міфи, на які не втомлюється відкривати нам очі пані Уляна,  коштують бюджету мільйони.

 Головний наш ворог – у нас самих. Ми самі себе з’їдаємо. Проте пропаганда і зовнішніх, і внутрішніх ворогів лише тоді дієва, коли ти боїшся правди, коли ти сам погоджуєшся на брехню. На щастя, все більшає «здорових клітин». Людей, котрі  не бояться назвати мародера мародером, запроданця запроданцем, ворога ворогом... Тих, хто і говорить, і чинить правду в очі. Хто робить все можливе, щоб врятувати країну від  усіх перелічених вище.