13-річна тернополянка організувала екомарафон з сортування сміття

13-річна тернополянка Дарина Сліпченко організувала у соцмережі Instagram екомарафон з сортування сміття.

Учениця 8-ого класу серодньої школи No3 з поглибленим вивченням іноземних мов разом зі своїми підписниками вчиться роздільно збирати побутові відходи, здавати вторсировину на переробку, користуватись еко-пакетами та піклуватися про природу, передає 20 хвилин.

Дарина більше п'яти років займається фехтуванням та великим тенісом, «Я відвідую змагання, але передусім для мене це задоволення, - розповідає дівчина. - А вільний час я люблю проводити в колі друзів, щоб відпочити, я вимикаю телефон і стараюсь або читати книгу, або розділити вільний час з рідними людьми».

За одним поліетиленовим пакетом стоїть ціле звалище, переконалася Дарина Сліпченко і вирішила започаткувати екомарафон "Екодора".

«Йдучи додому, гуляючи, почала на вулицях та у парках помічати, що багато людей викидає відходи не у смітники – мене це зачепило, - розповідає дівчина. - А після того, як мені вчителька з георгафії запропонувала написати наукову роботу для Малої академії наук України про екологію, то я зрозуміла, що мені потрібно ділитись з людьми у блозі цікавою інформацію на цю тему».

Марафон "Екодора" покликаний зробити людей більш обізнаними у питаннях сортування сміття, продовжує Дарина Сліпченко. «Можливо, хтось і хоче допомогти природі, але просто не має уявлення про те, як це зробити, - пояснює вона. - Організувала марафон у соцмережі Instagram за нікнеймом @dora.slp - це дуже зручна для мене платформа».

Марафон "Екодора" розрахований на сім днів. За словами Дарини, звичка виробляється за сім днів. «Настанови протягом тижня допоможуть людям зрозуміти, що робити далі, які звички їм потрібні, - каже дівчина. - Я щодня придумую завдання для учасників, виходячи з власного досвіду і разом зі своїми підписниками виробляю екологічні звички».

Завдання, які дає Дарина, цілком реальні і виконати їх може кожен. «Навчитись сортувати пластик, або донести сміття до смітника - дуже легко, - пояснює тернополянка. - Марафон стимулює до дії: приміром, у першому завданні я просила учасників марафону фотографувати своє сміття, щоб визначити, що можна віддати на переробку - люди не звикли викидати сміття у спеціальні контейнери».

До марафону "Екодора" може долучитись кожен користувач соцмережі Instagram будь-якого віку та з будь-якого міста. Ідею Дарини Сліпченко підтримали не лише однокласники, учні з її школи та люди, яких вона знає, а й жителі інших міст.

«Від початку марафону кількість моїх підписників збільшилась на 50 чоловік, - додає дівчина. – Люди пишуть мені, що це круто, діляться своїми враженнями у себе на сторінках в Instagramі - це поштовх робити щось далі».

За словами Дарини Сліпченко, незабаром марафон продовжиться і час від часу поєднуватиметься з іншими проектами.

 https://te.20minut.ua


Повернутися
14.05.2018
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.