13-річна тернополянка організувала екомарафон з сортування сміття

13-річна тернополянка Дарина Сліпченко організувала у соцмережі Instagram екомарафон з сортування сміття.

Учениця 8-ого класу серодньої школи No3 з поглибленим вивченням іноземних мов разом зі своїми підписниками вчиться роздільно збирати побутові відходи, здавати вторсировину на переробку, користуватись еко-пакетами та піклуватися про природу, передає 20 хвилин.

Дарина більше п'яти років займається фехтуванням та великим тенісом, «Я відвідую змагання, але передусім для мене це задоволення, - розповідає дівчина. - А вільний час я люблю проводити в колі друзів, щоб відпочити, я вимикаю телефон і стараюсь або читати книгу, або розділити вільний час з рідними людьми».

За одним поліетиленовим пакетом стоїть ціле звалище, переконалася Дарина Сліпченко і вирішила започаткувати екомарафон "Екодора".

«Йдучи додому, гуляючи, почала на вулицях та у парках помічати, що багато людей викидає відходи не у смітники – мене це зачепило, - розповідає дівчина. - А після того, як мені вчителька з георгафії запропонувала написати наукову роботу для Малої академії наук України про екологію, то я зрозуміла, що мені потрібно ділитись з людьми у блозі цікавою інформацію на цю тему».

Марафон "Екодора" покликаний зробити людей більш обізнаними у питаннях сортування сміття, продовжує Дарина Сліпченко. «Можливо, хтось і хоче допомогти природі, але просто не має уявлення про те, як це зробити, - пояснює вона. - Організувала марафон у соцмережі Instagram за нікнеймом @dora.slp - це дуже зручна для мене платформа».

Марафон "Екодора" розрахований на сім днів. За словами Дарини, звичка виробляється за сім днів. «Настанови протягом тижня допоможуть людям зрозуміти, що робити далі, які звички їм потрібні, - каже дівчина. - Я щодня придумую завдання для учасників, виходячи з власного досвіду і разом зі своїми підписниками виробляю екологічні звички».

Завдання, які дає Дарина, цілком реальні і виконати їх може кожен. «Навчитись сортувати пластик, або донести сміття до смітника - дуже легко, - пояснює тернополянка. - Марафон стимулює до дії: приміром, у першому завданні я просила учасників марафону фотографувати своє сміття, щоб визначити, що можна віддати на переробку - люди не звикли викидати сміття у спеціальні контейнери».

До марафону "Екодора" може долучитись кожен користувач соцмережі Instagram будь-якого віку та з будь-якого міста. Ідею Дарини Сліпченко підтримали не лише однокласники, учні з її школи та люди, яких вона знає, а й жителі інших міст.

«Від початку марафону кількість моїх підписників збільшилась на 50 чоловік, - додає дівчина. – Люди пишуть мені, що це круто, діляться своїми враженнями у себе на сторінках в Instagramі - це поштовх робити щось далі».

За словами Дарини Сліпченко, незабаром марафон продовжиться і час від часу поєднуватиметься з іншими проектами.

 https://te.20minut.ua


Повернутися
14.05.2018
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Щодня, усвідомлюємо ми це чи ні, наше життя складається з безлічі виборів: від простих і примітивних до тих, що їх пафосно прийнято називати доленосними. Кожен день, кожну хвилину і секунду ми йдемо мінним полем. Ми ще не знаємо, де і коли «рване» наш вибір, проте хочемо того чи ні, ми все одно щось вибираємо і пожинаємо його наслідки.

 Хтось із українських класиків свого часу казав, що вибір мови значно важливіший від вибору вишиванки. Бо вишиванку ви просто купите і будете цим пишатися – тим більше, чим більше за неї заплатите. Натомість мову не купити – навіть платними прискореними курсами. На неї треба зважитися – й почати в ній жити. Я б екстраполював це висловлювання не лише на мову, а й загалом на країну, яку ми всі обрали для себе за Батьківщину. Так, знаю, Василь Симоненко свого часу писав про те, що «Можна все на світі вибирати, сину… Вибрати не можна тільки Батьківщину». Проте ризикну з ним не погодитися: Батьківщина – це якраз те, що ти свідомо обираєш собі сам, інколи радше «всупереч», ніж «завдяки». Багато років тому я свідомо зробив свій вибір на користь України.  Мені дивно слухати скиглення тих, хто постійно говорить про втечу з «корабля, що тоне» під назвою «Україна». Я в цей час латаю у ньому пробоїни… В Україні ти можеш  міняти країну, беручи участь у чому завгодно: від аграрного сектору і до сфери високих технологій. Так, український вибір – важкий вибір. Але як казав Шарль де Голль, «завжди вибирайте найважчий шлях - на ньому ви не зустрінете конкурентів»…