ЗВЕРНЕННЯ АНДРІЯ ЗАКРЕВСЬКОГО

Як на мене, у вислові «святкувати 9 травня» вже закладено оксюморон.  І не лише через незліченні втрати, яких зазнала Україна і те, що фашизм змінився рашизмом.   Людині, котра вивчала історію не за радянськими підручниками, не повернеться язик назвати цей день днем Перемоги чи тим більше «святом». Наскільки мені відомо, Друга Світова Війна на завершилася для світу 8 чи 9 травня. Попереду світ чекала трагедія у Хіросімі та Нагасакі.

Наскільки мені відомо, для України Друга Світова Війна завершилася тільки через десять років, коли були роззброєні та знищені останні вояки національних повстанських угруповань.

Наскільки мені відомо, Україна і Росія з 1976 року перетворилася для Німеччини та підконтрольних їй бандитів на Західносибірську нафтогазовою провінцію і платить контрибуції дешевим газом, а отже   — програла у цій війні.

Святкувати мені нічого —  тільки помолитися за загиблих, яких безжально перемолола  гітлерівсько-сталінська м’ясорубка.


Повернутися
10.05.2018
Категорія: Колонка Андрія Закревського
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.