Попливуть, як по маслу!

   Водні трамвайчики у Венеції працюватимуть на вживаній кухонній олії  

Водні трамвайчики у Венеції будуть працювати на екологічному пальному, яке виготовляється з відпрацьованої кухонної олії.

 Відповідну угоду підписали міська влада, управління місцевого транспорту та енергетичний концерн.

 Цей екологічний експеримент розпочнеться 1 квітня і триватиме впродовж 9 місяців.

 Згідно з укладеною угодою, «пальне» для міських водних трамвайчиків, які виконують у Венеції роль головного міського транспорту і називаються вапоретті, постачатимуть місцеві ресторани та кав’ярні.

 У цій ініціативі з метою поліпшення екологічного стану міста також буде брати участь фірма, яка займається збиранням відпрацьованої внаслідок смаження харчової олії.

 Упродовж першої фази експерименту здійснюватимуть моніторинг викидів шкідливих субстанцій у місті, щоб переконатися, чи їх рівень зменшився завдяки зміні пального.

 «Ми мусимо перевірити, чи Венеція стане взірцем для інших італійських міст та міст усього світу», — сказав глава підрозділу економічного розвитку магістрату Венеції Сімоне Вентуріні.

 Він наголосив, що місцевий нафтопереробний завод «першим у світі поєднав виважену політику захисту довкілля з соціальною та економічною».

 Наступним кроком, як повідомила мерія Венеції, буде розробка та впровадження нових гібридних моделей водних трамваїв, які є головним транспортним засобом у місті на воді.


Повернутися
03.05.2018
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Є певний тип захворювань, які називають автоімунними:  коли імунітет організму мобілізується не супроти сторонньої сполуки (вірусів, мікроорганізмів тощо), а проти здорових клітин чи тканин власного організму. Вам ніколи не здавалося, що чимала частина українців теж так само «хворіє», атакуючи всі здорові починання у власній країні? «Автоімунні» українці зневажливо зітхали «і до чого ви там домайданитеся» в той час, коли інші міняли країну, подекуди віддаючи за це життя. Вони «втомилися від війни», натомість запопадливо переходять на російську мову з туристами із Сиктивкара,  лають Бандеру і намагаються переконати нас у тому, що помирати від голоду в Голодоморі більш інтелігентно і благородно, ніж давати збройну відсіч гнобителям під час  Гайдамаччини чи в національно-визвольної боротьби ОУН та УПА...

«Автоімунні» українці гноблять починання  Уляни Супрун, уїдливо коментуючи, що, мовляв, «як мазали перекисом, так і мазатимемо, бо це вам не міфи розвінчувати...»  Проте ці міфи, на які не втомлюється відкривати нам очі пані Уляна,  коштують бюджету мільйони.

 Головний наш ворог – у нас самих. Ми самі себе з’їдаємо. Проте пропаганда і зовнішніх, і внутрішніх ворогів лише тоді дієва, коли ти боїшся правди, коли ти сам погоджуєшся на брехню. На щастя, все більшає «здорових клітин». Людей, котрі  не бояться назвати мародера мародером, запроданця запроданцем, ворога ворогом... Тих, хто і говорить, і чинить правду в очі. Хто робить все можливе, щоб врятувати країну від  усіх перелічених вище.