Пийте, і… запивайте!

Чому потрібно запивати вино

Вино, особливо червоне, у помірних дозах є корисним для організму здорової людини. Про це свідчать переважна більшість останніх наукових досліджень.  Доведено, що, наприклад, біле вино (не більше бокала на день) сприятливо впливає на роботу шлунка і на дихальну систему, покращує настрій та незначно розширює судини головного мозку. Враховуючи його низькокалорійність (100 гр. містить 60-80 ккал), вживання білого вина сприяє  схудненню, особливо у складі винних дієт. Червоне вино, хоча й більш висококалорійне, однак є найкориснішим з усіх алкогольних напоїв.

Недавно опубліковані результати  наймасштабнішого наукового  дослідження, що проводилося протягом 28 років вченими Паризького та Бордоського університетів. Вони спостерігали за 35 тис. чоловіків у віці   40-65 років та дійшли до висновку, що найздоровішими є ті, хто  щоденно вживали 1-2 бокали вина. Це перше таке тривале та широкоохоплююче авторитетне дослідження, яке підтверджує реальність так званого   французького парадоксу. Даним терміном у середині ХХ століття назвали гіпотетичний позитивний ефект вживання червоного вина, що пом’якшує шкоду для здоров’я від висококалорійної та жирної їжі. 

Експерти з Паризького та Бордоського університетів обґрунтовано довели, що помірне вживання  вина знижує  ймовірність передчасної смерті від захворювань серцево-судинної системи на 40%, а від  онкологічних захворювань - на 20%. Окрім цього, у червоного вина різними науковими дослідженнями виявлено ще чимало аспектів корисного впливу на організм – від поліпшення сну і пам’яті до зміцнення кісток і покращення стану шкіри. Однак поряд із різностороннім позитивним ефектом від помірного споживання вина, воно має і свої негативні наслідки для здоров’я . Вино, як і інші алкогольні напої, не сприяє гідратації організму, а навпаки, обезводнює його. І це не зважаючи на те, що вино на 80% складається з води. Адже для  розщеплення алкоголю необхідна більша кількість води, ніж міститься у вині. Це стосується не лише кріплених вин, але й тих, що містять незначну кількість алкоголю та  навіть ще менш міцних напоїв,  наприклад,  пива. Окрім цього, спиртні напої також мають  сечогінний ефект, тому споживання вина ще більше зневоднює організм.

 Попри поширену думку,  втамування спраги вином у спеку лише прискорює дегідратацію. До того ж спека багаторазово підсилює токсичну дію алкоголю. Для переробки та виведення з організму цих токсичних речовин необхідна дуже велика кількість рідини. Тому  при вживанні 1-2 бокалів вина на день потрібно додатково випивати  відповідну кількість води, соків, молочних продуктів, солодких газованих напоїв, що забезпечують   повноцінну гідратацію.

Джерело: http://zhyvyaktyvno.org


Повернутися
03.05.2018
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...