Пестициди – тільки якісні

Нині наука і технологія пропонують нам набагато ефективніші інструменти захисту сільськогосподарських культур – пестициди. За умови розумного їх використання – це ключ до забезпечення здорової, доступної за ціною та наявної впродовж всього року їжі.

Засоби захисту рослин – це хімічні речовини, покликані забезпечити здоров’я рослин та захист від шкідливих організмів (бур’янів, хвороб, шкідників).

Шкідники, хвороби та бур’яни можуть значно скоротити врожайність, або перетворити продовольчі культури на непридатні до споживання.

Пестициди перед тим, як допустити до використання проходять і лише ті, що пройшли державні випробування допускаються до використання. Ретельні державні випробування гарантують безпечність як для здоров’я людини так і довкілля.

На жаль є «ділки» які з метою збагачення займаються підробкою пестицидів. Нелегальні пестициди наразі виробляються підпільно та розповсюджуються по всьому світі за організованою злочинною схемою, приносячи ділкам великі прибутки.

На відміну від зареєстрованих продуктів, нелегальні пестициди жодним чином не перевіряються. Немає гарантій, що вміст підробленого пестициду відповідає тому, що написано на етикетці.

Підробки становлять загрозу посівам. У харчових продуктах, сировині яка оброблялася підробленими засобами захисту рослин можуть бути шкідливі залишки, що згубно діють на людський організм.

Основні види підробок:

Продаж генериків під назвою оригінальних препаратів.

Нелегальне фасування оригінальних пестицидів

Відсутність діючої речовини

Зниження вмісту діючої речовини

Продаж замість препарату невідомої речовини

Шляхи захисту від підробок

Купуйте пестициди у офіційних дистриб’юторів

Звертайте увагу на наявність захисних елементів на упаковці, таких як голограми, захисні плівки, номер партії, спеціальні позначки на кришці. Оригінальну голограму неможливо зняти неушкодженою з упаковки

Звертайте особливу увагу на тару, в яку розфасовано засоби захисту рослин: дату виробництва тари (каністри), що зазначено на дні упаковки, не може бути пізнішою за дату виробництва препарату

Роздрібні засоби захисту рослин не розфасовуються в медичну тару.

Купуйте засоби захисту рослин лише у спеціалізованих, або фірмових магазинах, де у разі виникнення проблем ви маєте можливість висунути претензії до продавців.

Ціновий чинник. Якщо ціна препарату набагато нижча за оригінальний пестицид, це може бути фальсифікат.

Напередодні початку весняно-польових робіт перед аграріями стоять високі завдання-виростити вагомі врожаї, захистити їх від шкідливих організмів, тому застосовування доброякісних, оригінальних засобів захисту рослин принесе успіх вашій справі, збереже здоров’я оточуючих та навколишнє природне середовище.

Держпродспоживслужба

http://www.polis.te.ua


Повернутися
03.05.2018
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...