Пестициди – тільки якісні

Нині наука і технологія пропонують нам набагато ефективніші інструменти захисту сільськогосподарських культур – пестициди. За умови розумного їх використання – це ключ до забезпечення здорової, доступної за ціною та наявної впродовж всього року їжі.

Засоби захисту рослин – це хімічні речовини, покликані забезпечити здоров’я рослин та захист від шкідливих організмів (бур’янів, хвороб, шкідників).

Шкідники, хвороби та бур’яни можуть значно скоротити врожайність, або перетворити продовольчі культури на непридатні до споживання.

Пестициди перед тим, як допустити до використання проходять і лише ті, що пройшли державні випробування допускаються до використання. Ретельні державні випробування гарантують безпечність як для здоров’я людини так і довкілля.

На жаль є «ділки» які з метою збагачення займаються підробкою пестицидів. Нелегальні пестициди наразі виробляються підпільно та розповсюджуються по всьому світі за організованою злочинною схемою, приносячи ділкам великі прибутки.

На відміну від зареєстрованих продуктів, нелегальні пестициди жодним чином не перевіряються. Немає гарантій, що вміст підробленого пестициду відповідає тому, що написано на етикетці.

Підробки становлять загрозу посівам. У харчових продуктах, сировині яка оброблялася підробленими засобами захисту рослин можуть бути шкідливі залишки, що згубно діють на людський організм.

Основні види підробок:

Продаж генериків під назвою оригінальних препаратів.

Нелегальне фасування оригінальних пестицидів

Відсутність діючої речовини

Зниження вмісту діючої речовини

Продаж замість препарату невідомої речовини

Шляхи захисту від підробок

Купуйте пестициди у офіційних дистриб’юторів

Звертайте увагу на наявність захисних елементів на упаковці, таких як голограми, захисні плівки, номер партії, спеціальні позначки на кришці. Оригінальну голограму неможливо зняти неушкодженою з упаковки

Звертайте особливу увагу на тару, в яку розфасовано засоби захисту рослин: дату виробництва тари (каністри), що зазначено на дні упаковки, не може бути пізнішою за дату виробництва препарату

Роздрібні засоби захисту рослин не розфасовуються в медичну тару.

Купуйте засоби захисту рослин лише у спеціалізованих, або фірмових магазинах, де у разі виникнення проблем ви маєте можливість висунути претензії до продавців.

Ціновий чинник. Якщо ціна препарату набагато нижча за оригінальний пестицид, це може бути фальсифікат.

Напередодні початку весняно-польових робіт перед аграріями стоять високі завдання-виростити вагомі врожаї, захистити їх від шкідливих організмів, тому застосовування доброякісних, оригінальних засобів захисту рослин принесе успіх вашій справі, збереже здоров’я оточуючих та навколишнє природне середовище.

Держпродспоживслужба

http://www.polis.te.ua


Повернутися
03.05.2018
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Щодня, усвідомлюємо ми це чи ні, наше життя складається з безлічі виборів: від простих і примітивних до тих, що їх пафосно прийнято називати доленосними. Кожен день, кожну хвилину і секунду ми йдемо мінним полем. Ми ще не знаємо, де і коли «рване» наш вибір, проте хочемо того чи ні, ми все одно щось вибираємо і пожинаємо його наслідки.

 Хтось із українських класиків свого часу казав, що вибір мови значно важливіший від вибору вишиванки. Бо вишиванку ви просто купите і будете цим пишатися – тим більше, чим більше за неї заплатите. Натомість мову не купити – навіть платними прискореними курсами. На неї треба зважитися – й почати в ній жити. Я б екстраполював це висловлювання не лише на мову, а й загалом на країну, яку ми всі обрали для себе за Батьківщину. Так, знаю, Василь Симоненко свого часу писав про те, що «Можна все на світі вибирати, сину… Вибрати не можна тільки Батьківщину». Проте ризикну з ним не погодитися: Батьківщина – це якраз те, що ти свідомо обираєш собі сам, інколи радше «всупереч», ніж «завдяки». Багато років тому я свідомо зробив свій вибір на користь України.  Мені дивно слухати скиглення тих, хто постійно говорить про втечу з «корабля, що тоне» під назвою «Україна». Я в цей час латаю у ньому пробоїни… В Україні ти можеш  міняти країну, беручи участь у чому завгодно: від аграрного сектору і до сфери високих технологій. Так, український вибір – важкий вибір. Але як казав Шарль де Голль, «завжди вибирайте найважчий шлях - на ньому ви не зустрінете конкурентів»…