Берегти, як зіницю ока…

Гріти вареним яйцем, чіпляти червону нитку на зап’ястя, мазати  конденсатом з запітнілих вікон, вушною сірою, зеленкою і навіть… просити когось несподівано плюнути собі в око – всі ці народні методи користуються приблизно однаковою популярністю лікування ячменю в домашніх умовах. Але всі вони супроводжуються ризиками для вашого здоров’я і здоров’я близьких. Здавалося б, які ризики – це ж ячмінь…

З болючим і таким естетично неприємним захворюванням, як ячмінь на оці, кілька разів у житті стикається майже кожна людина. При цьому майже ніхто особливо не розбирається, що таке ячмінь на оці, чому він виникає, чим може бути викликаний, і найголовніше - як правильно його лікувати. Це гнійне запальне захворювання волосяної цибулини вії або сальної залози повіки. Збудник захворювання - стафілокок. Він проникає у волосяний мішечок або в сальну залозу, відбувається інфікування, після чого розвивається гнійне запалення.

Захворювання починається гостро з почервоніння і легкого набряку в ділянці однієї вії. Невеликий запальний осередок досить болючий. На 2-3 день з'являється гнійне розплавлення і верхівка набуває жовтуватого відтінку. На 3-4 день гнійник розкривається, гній виливається, біль стихає. Якщо запалення виникає в ділянці зовнішнього кута ока, то виникає сильний набряк через порушення лімфообігу. Ячмінь - ознака порушення захисних механізмів імунної системи і гіповітамінозу.

Тільки-но ви помітили перші ознаки запалення (легкий свербіж чи посмикування ока), негайно вживайте відповідних заходів. Ні, не беріться виконувати усе, перераховане у першому абзаці цієї статті, а зверніться ддо кваліфікованого офтальмолога. Лікар пояснить вам, що  якщо не лікувати ячмінь або робити це неправильно, це може призвести до серйозних ускладнень, аж до летального результату.

Коли починається ячмінь, ні в якому разі не можна його гріти, як це радять багато народних методів. Це може привести до розвитку абсцесу (нагноєння) і інших ускладнень.

Як тільки ви відчуєте появу ячменю, рекомендується відразу звернутися до лікаря. Тільки офтальмолог може призначити адекватне і правильне лікування: від антисептичних крапель до антибактеріальних препаратів і мазей.

Ячмінь, як і багато інших запальних процесів у дітей, може супроводжуватися температурою і ознобом. Ячмінь на оці у дитини іноді заважає відкрити око. Малого не вмовиш не чухатись, тому він здатний брудними руками занести інфекцію. Ні в якому разі не можна намагатися самостійно розкрити гнійник. І народні методи тут тим більше не допоможуть. Якщо дитина постарше, в аптеці вам можуть запропонувати тетрациклінову або іншу мазь, але краще все ж звернутися за професійною допомогою окуліста. Адже це зір вашої дитини!


Повернутися
19.02.2018
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...