За нами не заіржавіє!

 Виключити появу іржі практично неможливо. Метал під впливом вологого повітря, схильний до корозії, що веде до появи іржі та її поширенню. Вона з часом псує і автомобілі, різні вироби з металу, і сантехніку, садовий інвентар, меблі для садових ділянок. Коли немає поруч відповідних препаратів для боротьби з іржею, допоможуть впоратися з цим народні засоби.

* Для видалення іржі на сантехніці, можна скористатися народними рецептами. Радять перекис водню з десятивідсотковим розчином нашатирного спирту.
Наступний спосіб - це нагрітий оцет із сіллю. Видалити іржаві плями на фаянсі, емалі можливо сумішшю перекису водню і  нашатирного спирту в співвідношенні 1:10. Дає непоганий результат, застосування такого розчину: на один літр гарячої води взяти дві столові ложки питної соди. Цим розчином можна обробити ванну, раковину, а також засувки і крани. Промивання поверхні чистою водою обов'язково після обробки.

* З фаянсового або емальованого унітазу прибрати іржу можна за допомогою 5%-ного розчину щавлевої кислоти. Необхідно наносити засіб на внутрішню поверхню унітазу, уражену іржею. Через 30 хвилин протерти сантехніку ганчіркою, змоченою в нашатирному спирті. Обов'язково обполосніть унітаз чистою водою. Іржі як не бувало.

 *Спиці, голки та шпильки не іржавітимуть, якщо в коробку, у якій вони лежать, всипати трошки борошна. Коли ж коричневі цятки таки покрили предмети, встроміть їх у мило – голки стануть чистими.

*Пляму від іржі  можна видалити й з тканини – достатньо покласти на забруднену ділянку шматочок лимона, загорнутого в марлю. Потім притиснути його теплою праскою.

*Ножі, виделки та ложки від іржі звільнить цибулина, якою треба протерти столове начиння.

*Заіржавілі залізні листи для випікання добре відчистить сира картоплина впереміш із дрібним річковим піском.

*Нікельовані предмети від іржі звільнить жир, яким слід намастити забруднені ділянки. Через кілька днів предмети протерти ганчіркою, змоченою в нашатирному спирті.

*Ключі й залізні замки, вкриті іржею, треба потримати цілу ніч у гасі. Потім протерти піском або деревним попелом

*Як позбутися від іржі на одязі? Перевірених засобів для видалення іржі на одязі немає. У цьому випадку використовують відбілювач і засіб для виведення плям. От тільки вони не завжди дають гарний результат. Ефект не передбачуваний. Раціональними стають домашні засоби. Ще один спосіб позбутися від іржі на одязі - використовувати розчин оцтової кислоти. Розбавте 2 ст.л. 70% кислоти в склянці води. Забруднену тканину помістіть в прогрітий до 80 градусів оцтовий розчин і не виймайте до повного зникнення плями. Після прополощіть в теплій воді з невеликою кількістю нашатирного спирту.

Коли потрібен більш сильний ефект, варто скористатися спеціальними професійними засобами для усунення іржі. Вони можуть бути у вигляді спеціальних розчинів або травильних паст. В основі і тих і інших - сильнодіючі концентровані кислоти. Серед спеціалізованих засобів найбільш доступні ті, які продаються у відділах побутової хімії і призначені для догляду за сантехнікою. Більш ефективні, але в той же час і більш дорогі, легко знайти а магазинах для автолюбителів або в будівельних магазинах. 


Повернутися
08.02.2018
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...