Небезпечний...манікюр
Звичка робити манікюр у салоні, використовуючи для зміцнення нігтів не природні компоненти дієти (з високим вмістом кальцію і вітаміну D) і природні речовини для процедур (наприклад, лимонного соку), а хімічні сполуки у вигляді гелів, визнана небезпечною! Дослідження, проведене в Медичній школі при Нью-Йоркському Університеті (NYU School of Medicine), показало, що регулярність манікюру з використанням гелевого покриття прямо пропорційна ризику розвитку раку, а процес стоншування нігтьової пластини з відповідними наслідками у вигляді ламкості і розшарування — найпопулярніше і нешкідливе наслідок салонного манікюру. Фахівці впевнені, що використання гелевого покриття, яке теоретично повинно зміцнювати нігтьову пластину насправді робить її тонкішою, викликаючи ілюзію міцності виключно за рахунок самого гелю — структура нігтя під покриттям погіршується. Що стосується ризику розвитку раку шкіри, автори дослідження пов’язують це в першу чергу з використанням під час процедури ультрафіолетових ламп (для закріплення та сушіння), які давно вважаються небезпечними для шкіри. Розуміючи, що заклики до жінок відмовитися від манікюру в салоні з використанням гелів і ультрафіолетових ламп, навряд чи будуть почуті, фахівці рекомендують робити це не занадто часто і обов’язково наносити на шкіру рук перед «сушінням» захисний крем з високим ультрафіолетовим фільтром.
Зазначимо, що для довготривалого манікюру використовують три шари гелевого лаку: основа, кольоровий шар та дзеркальний закріплювач. Кожен шар фіксується на нігтях за допомогою ультрафіолетової лампи, що на думку дослідників, може мати побічні небезпечні ефекти.
За словами лікаря Кріс Адігун з Нью-Йоркського медичного університету, УФ-лампи шкодять клітинам шкіри так само, як і солярії, пише The Daily Mail.
Крім того, є побоювання, що стан УФ-ламп майже не контролюється, а клієнти не знають, скільки шкідливого опромінення отримують.
Лікарі радять змащувати руки товстим шаром захисного крему, перед тим як робити такий манікюр та використовувати такий манікюр лише для особливих випадків, щоб "зменшити наслідки хімічної травми".
Іще одним мінусом такого манікюру є те, що шкіра на руках старіє швидше. "Ви матимете ідеальні нігті на зморшкуватих руках", - зазначає вона.
Крім того, такий манікюр може приховати якісь проблеми з нігтями, що в свою чергу призведе до затримки у постановці діагнозу. "Тривалий манікюр - погана ідея, бо ви не бачите, що відбувається під лаком", - зазначає фахівець.
Йдеться також про те, що довготривалий манікюр призводить до того, що нігтьова пластина стає тоншою, а також втрачає природній блиск і стає крихкою.
У свою чергу, представник компанії із виробництва довготривалих лаків, заявив, що вплив УФ-променів від лампи для закріплення манікюру, є не більш небезпечним аніж смужка звичайного світла, яке падає на людину з вікна.
← Повернутися