Небезпечний...манікюр

Звичка робити манікюр у салоні, використовуючи для зміцнення нігтів не природні компоненти дієти (з високим вмістом кальцію і вітаміну D) і природні речовини для процедур (наприклад, лимонного соку), а хімічні сполуки у вигляді гелів, визнана небезпечною! Дослідження, проведене в Медичній школі при Нью-Йоркському Університеті (NYU School of Medicine), показало, що регулярність манікюру з використанням гелевого покриття прямо пропорційна ризику розвитку раку, а процес стоншування нігтьової пластини з відповідними наслідками у вигляді ламкості і розшарування — найпопулярніше і нешкідливе наслідок салонного манікюру. Фахівці впевнені, що використання гелевого покриття, яке теоретично повинно зміцнювати нігтьову пластину насправді робить її тонкішою, викликаючи ілюзію міцності виключно за рахунок самого гелю — структура нігтя під покриттям погіршується. Що стосується ризику розвитку раку шкіри, автори дослідження пов’язують це в першу чергу з використанням під час процедури ультрафіолетових ламп (для закріплення та сушіння), які давно вважаються небезпечними для шкіри. Розуміючи, що заклики до жінок відмовитися від манікюру в салоні з використанням гелів і ультрафіолетових ламп, навряд чи будуть почуті, фахівці рекомендують робити це не занадто часто і обов’язково наносити на шкіру рук перед «сушінням» захисний крем з високим ультрафіолетовим фільтром.

 Зазначимо, що для довготривалого манікюру використовують три шари гелевого лаку: основа, кольоровий шар та дзеркальний закріплювач. Кожен шар фіксується на нігтях за допомогою ультрафіолетової лампи, що на думку дослідників, може мати побічні небезпечні ефекти.

За словами лікаря Кріс Адігун з Нью-Йоркського медичного університету, УФ-лампи шкодять клітинам шкіри так само, як і солярії, пише The Daily Mail.

Крім того, є побоювання, що стан УФ-ламп майже не контролюється, а клієнти не знають, скільки шкідливого опромінення отримують. 

Лікарі радять змащувати руки товстим шаром захисного крему, перед тим як робити такий манікюр та використовувати такий манікюр лише для особливих випадків, щоб "зменшити наслідки хімічної травми".

Іще одним мінусом такого манікюру є те, що шкіра на руках старіє швидше. "Ви матимете ідеальні нігті на зморшкуватих руках", - зазначає вона.

Крім того, такий манікюр може приховати якісь проблеми з нігтями, що в свою чергу призведе до затримки у постановці діагнозу. "Тривалий манікюр - погана ідея, бо ви не бачите, що відбувається під лаком", - зазначає фахівець.

Йдеться також про те, що довготривалий манікюр призводить до того, що нігтьова пластина стає тоншою, а також втрачає природній блиск і стає крихкою.

У свою чергу, представник компанії із виробництва довготривалих лаків, заявив, що вплив УФ-променів від лампи для закріплення манікюру, є не більш небезпечним аніж смужка звичайного світла, яке падає на людину з вікна.


Повернутися
15.01.2018
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...