Трава, що… освітлює вулиці!
Інженери Массачусетського технологічного інституту розробили технологію, яка може змінити і принципи освітлення, і енергетичну ситуацію на планеті. Цілком можливо, що вже скоро освітлювати приміщення та вулиці будуть звичайні рослини.
Зараз близько п’ятої частини глобального енергоспоживання припадає на долю освітлення. Однак дослідники головного технологічного університету світу, можливо, знайшли спосіб змінити ситуацію. «Ідея в тому, щоб рослини можна було використовувати для освітлення приміщень або вулиць в нічні години», — пояснює керівник дослідницької групи Майкла Страно.
Інженери MIT ввели в тканини листя спеціальні люмінесцентні пігменти, завдяки чому рослини почали досить яскраво і довго світитись в темний час доби. При цьому варто зауважити, що методика не вимагає маніпуляцій з геномом. Крім того, всі наночастинки пройшли перевірку і отримали схвалення Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США як безпечні для людини.
Науковці експериментували з жерухою звичайною (Nasturtium officinale). Перші дослідні зразки світилися всього по 45 хвилин, але зараз час «роботи» вдалось подовжити до 4 годин. В ідеалі одного сеансу обробки розчином з наночастинками повинно вистачати для того, щоб листя світилося протягом усього життя рослини, вважають автори технології .
Поки що процедура досить складна, однак надалі вчені розраховують спростити процес доставки наночастинок в тканини листя — наприклад, створити спрей, обробки яким буде досить для того, щоб перетворити в ліхтар доросле дерево або газон. На думку науковців, врешті в темній кімнаті біля невеликого горщика з рослиною можна буде читати, а клумба зможе повноцінно висвітлювати нічні вулиці.
← Повернутися