Ще більше «Доступних ліків»

Уряд ухвалив рішення про розширення програми «Доступні ліки», за якою  можна отримати ліки за рецептом в аптеці безкоштовно або з незначною доплатою. У 2018 році до програми, окрім вже включених у нинішньому році препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, будуть додані 2 діючі речовини (МНН) для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу: «Лозартан» та «Глібенкламід». Фінансування програми збільшено до 1 млрд.грн.

Окрім того, уряд вніс зміни в законодавство, що дадуть можливість під час формування переліку препаратів, які включаються до програми, збільшити кількість безкоштовних ліків щонайменше на 10 препаратів. Тобто вартість понад 40 препаратів з програми «Доступні ліки» держава відшкодовуватиме повністю, і люди зможуть отримати їх безкоштовно. 

З липня 2018 року до урядової програми “Доступні ліки” будуть включені препарати, необхідні для  життя та здоров’я людей, що перенесли трансплантацію. Наразі цих людей в Україні не багато - близько 2 000. Але вони щоденно, протягом усього життя мають приймати ліки, які застосовуються після операції для запобігання відторгнення органу – імуносупресанти. Це дорогі препарати, які значно обтяжують сімейний бюджет, але саме вони пригнічують механізм відторгнення людським організмом пересадженого органу.
Наступного року уряд має намір приділити особливу увагу розвиненню трансплантації в Україні -  стартує пілотний проект з трансплантації нирки від неродинного донора-трупа, на що в бюджеті-2018 передбачено 112 млн.грн. А розширення програми «Доступні ліки» дозволить людям, що перенесли операції з пересадки органів, отримувати життєво необхідні препарати безкоштовно або з незначною доплатою.

Як і раніше, щоб отримати препарати за програмою «Доступні ліки», потрібно звернутись за рецептом до лікаря первинної ланки – сімейного лікаря чи терапевта, що працює в поліклініці, амбулаторії або має власну практику. Прийти з рецептом до аптеки з позначкою «Доступні ліки» і обрати препарат, який містить вказану в рецепті діючу речовину, та отримати його безкоштовно або з незначною доплатою. Кількість аптек, де можна отримати доступні ліки, постійно збільшується і на сьогодні до участі в програмі долучились вже 6 744  аптеки – це кожна третя аптека в країні.
 
Окрім того, з наступного року передбачається запровадження електронного рецепту, який дозволить отримувати препарати не лише в своєму населеному пункті, але й в інших містах України. Його введення також спростить звітування для аптек, медичних закладів та безпосередньо зменшить роботу лікарям. Пілотний проект має розпочатись весною у 4-5 областях та місті Бахмут.
Програма «Доступні ліки» почала діяти 1 квітня 2017 року і за цей час держава відшкодувала вартість ліків від хронічних захворювань за майже 12 мільйонами рецептів на загальну суму понад 500 млн.грн.


Повернутися
31.12.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...