Щоб ялинка не зіпсувала святкового настрою

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, які принесуть у кожний дім радість, надії на кращі зміни в житті. Тож варто нагадати вимоги правил безпеки під час святкування Новорічних та Різдвяних свят. Щоб свято не затьмарило лихо пожежі, а ще гірше втрата близьких людей, необхідно дотримуватися правил безпеки.

Адже Новий Рік - це свічки, хлопавки й вогні, а ялинки, на жаль, дуже добре горять. Причому штучні при цьому ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й "розтікаються", тож ліквідувати загорання буде складніше. Щоб ялинка приносила тільки радість, встановлювати її потрібно подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню (камінів, газових плит). На ялинку не можна встановлювати свічки й бенгальські вогні, особливо в поєднані з ватяним "снігом" і паперовими іграшками. При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, що мають протипожежне просочення (ця інформація вказується на упаковці).

 На упаковці повинно бути зазначено, що ялинка виготовлена із спеціального вогнетривкого поліетилену або пластика. Кращі синтетичні ялинки зараз виготовляють із полімерів з додаванням так званих антипіренів - речовин, що перешкоджають загоранню. Такі ялинки не горять, у найгіршому випадку тільки жевріють.
В остаточному варіанті вибирати доведеться із двох основних типів ялинок: з литими голками або вирізаними із плівки полівінілхлориду (ПВХ). Литі ялинки із пластмаси - найдорожчі у виготовленні, проте виглядають натуральніше за інші. Секрет у тім, що кожну гілочку окремо відливають у спеціальних формах. До України завозять їх з Німеччини для прикраси вітрин ювелірних салонів та офісів на центральних вулицях.
Ялинки із плівки ПВХ (полівінілхлорид) із алюмінієвим стовбуром найчастіше представ - лені в магазинах. ПВХ не горить і не розкладається, що робить такі ялинки безпечними. Виглядають вони цілком натурально, особливо якщо в комплект входять пластикові шишки й сніг з бавовняної вати.

Із чого б не була виготовлена новорічна ялинка, до неї повинен додаватися гігієнічний сертифікат. Він засвідчує хімічну безпеку виробу, доводить, що матеріал, з якого він виготовлений, не містить формальдегіду, смоли, метилену й ацетону.

Щоб ялинка не могла перекинутися й поранити дитину, вона повинна бути правильно зібрана й надійно встановлена, а іграшки рівномірно на ній розподілені. Збирати штучну ялинку потрібно відповідно до інструкції, і в процесі установки ялинки не рекомендується підпускати до неї дітей. У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під наглядом дорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б’ються – бантами, шишками, кулями зі склопластику. Слід дотримуватися й правил електробезпеки. Для прикраси ялинки не можна використовувати несправні й не сертифіковані електричні вироби. Підключення гірлянд до мережі повинне виконуватися тільки за допомогою штепсельних з'єднань. При виявленні несправності в ілюмінації - нагрівання проводів, миготіння лампочок, іскріння, вона повинна бути негайно відключена.
Жива чи штучна новорічна ялинка?
Комусь проблема здається несерйозною або смішною. Але для багатьох напередодні Нового року вона стала нерозв’язною: яку ж ялинку купувати – штучну чи живу? До недавна більшість людей купували «живу». Але зараз, у період тотальної економії на всьому, все частіше обирають штучну. Адже за витрачені впродовж двох-трьох років кошти на запашну смолянисту красуню, можна придбати шикарну пухнасту штучну ялинку та хвойний аерозоль на додаток.
Новорічні свята, як правило, пов’язані із витратами. І якщо збиток сімейному бюджету можна відновити, то за шкоду живій природі, заподіяній незаконною вирубкою хвойних, відповідати прийдеться довго.
Адже для того, щоб виростити новорічну красуню-ялинку, буде потрібно не менше 10 років. І то, мова йде про середнє деревце. Ялина росте повільно – після посадки швидкість росту становить усього 3-4 см на рік. Згодом швидкість збільшується до 10-20 см, при тривалості життя близько 250 років.
В Україні посадка ялинок для святкування Нового Року є підприємницькою діяльністю, що здійснюється на підставі оренди лісових ділянок. Таким чином, громадяни не мають права самостійно вирощувати новорічні дерева на продаж. Не можна займатися й незаконною вирубкою ялин.
Чи варта «гра свічок»? Наскільки пагубна для лісів стара добра й дуже гарна традиція встановлювати вдома живу ялинку?
«Серйозної загрози лісовому фонду новорічний ритуал не становить», - кажуть лісники. – Здійснюється вирубка відходів, що дозволяє без шкоди для лісового фонду забезпечити населення ялинками під Новий рік. Набагато більше збитків для лісів завдає нелегальна вирубка деревини. Причому наймасштабніший збиток від новорічних вирубок там, де розташовуються великі міста».
Про перевагу живої ялинки перед штучною говорять також екологи. Вони рекомендують придбати справжнє деревце, вказуючи, що ялинка повинна бути «законно вирубаною». Прикрасити лісову красуню пропонується саморобними іграшками, а гірлянди нехай будуть енергозберігаючими.
Проте, українці не надають фактору натуральності серйозного значення. Як показало опитування, вже близько половини українців мають намір прикрасити вдома саме штучну ялинку. А причини прості: небажання губити живі дерева та відсутність клопотів, пов’язаних із голками на підлозі, які не «бере» жоден пиловсмоктувач.

Основні вимоги правил пожежної безпеки при влаштуванні Новорічної ялинки та проведенні святкових заходів нескладні й не вимагають особливих матеріальних витрат, а їх дотримання зробить зимові свята дійсно неповторними та щасливили, не затьмаривши жодної миті святкової радості.


Повернутися
31.12.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.