Для дітей воїнів АТО у Тернополі проводять безкоштовні курси англійської мови

Уже понад місяць для дітей воїнів АТО діють безкоштовні курси англійської мови. Соціально-просвітницький проект проводить Тернопільська територіальна організація партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Підсумкове за 2017 рік заняття відбулося 21 грудня. Учасникам проекту напередодні новорічних свят вручили солодкі подарунки.

«Вивчаємо граматику, а також нові слова, читаємо тексти. Проводимо заняття і в ігровій формі. Діти все вільніше почуваються, не соромляться спілкуватися, готові співпрацювати», – розповідає вчителька англійської мови Олександра Липа.

«На заняттях говоримо англійською, вивчаємо скоромовки та багато нових слів. Відколи почав ходити на ці курси, в школі отримую кращі оцінки. Раніше з англійської мови мав 8-9 балів, а зараз 10 і навіть  інколи 11», – розповідає учасник проекту Костянтин Дранівський.

Безкоштовні курси англійської разом із дітьми відвідують і батьки, серед них – Ірина Онуфрієва. Чоловік пані Ірини служив у зоні АТО, на даний час він демобілізований.  

«Заняття дуже цікаві. У школі граматики з англійської мови нас не вчили. Тому зараз я стикнулася з такою проблемою: коли допомагаю дитині підготувати завдання з англійської мови, вивчення слів і переклад успішно вдаються, а граматика – ні. Мій чоловік повідомив, що є такі курси, і ми одразу зголосилися. Почала ходити разом з дитиною. Ще жодного разу не пропустили заняття», – розповідає Ірина Онуфрієва.

У Тернопільській територіальній організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»  повідомляють, що безкоштовні курси англійської мови для дітей бійців АТО будуть організовувати і наступного року. Тому охочих закликають зголоситися.

«Цей проект дає можливість не тільки покращити свої знання з англійської мови, а також познайомитися, поспілкуватися між собою. Адже події, що відбуваються на сході України, об’єднують нас усіх. Для цієї категорії дітей потрібна особлива увага і піклування. Хочу наголосити, що безкоштовні курси англійської мови – це не єдиний проект, який проводимо для діток воїнів АТО. Кілька днів тому відбулося дуже гарне свято до Дня Святого Миколая, взяли участь у ньому 120 дітей. Упродовж 2017 року наша міська партійна організація провела дуже багато заходів. Ми долучалися до відправки дітей учасників АТО на відпочинок та оздоровлення в Європу, а також  до заходів, які відбулися у військовій  частині 44-ї бригади, Національної гвардії. Для наших воїнів найголовніше – це увага. Бо зараз армія значно потужніша, ніж два роки тому. Сьогодні військовослужбовці забезпечені, але ніщо не зможе замінити сімейного затишку й опіки. Тому намагаємося зробити все, аби наші воїни і їхні родини відчували увагу і піклування», – зазначає секретар Тернопільської міської ради, голова міської організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Віктор Шумада.

http://www.gazeta1.com/statti/dlya-ditej-voyiniv-ato-provodyat-bezkoshtovni-kursy-anglijskoyi-movy/


Повернутися
31.12.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...