Як приготувати смачний алкоголь вдома
Приготування алкоголю - не лише цікавий процес, а й можливість створити ідеальний напій, а не розчаровуватися, відкорковуючи чергову пляшку з гарною етикеткою
Багато аналогів дорогому фірмовому алкоголю можна зробити самотужки. Еспресо.TV пропонує вісім простих рецептів алкогольних напоїв, які легко можна зробити на власній кухні.
Сангрія
Сангрія - алкогольний коктейль міцністю 4-9 %, приготований на основі розведеного вина з додаванням шматочків фруктів.
До 1964 року сангрія вважалася напоєм селян Середземномор'я і не користувалася популярністю за межами цього регіону. У 1964 році на міжнародній виставці в Нью-Йорку іспанська делегація представила сангрію як незвичайне іспанське вино, де її смак високо оцінили критики. Згодом вона з'явилася в меню солідних барів, і наразі є однією з візитних карток Іспанії.
Складові:
вино - 0,7 л;
вода - 0,5 л; для ігристої сангрії – шампанське або солодкий газований напій.
Цукор або мед - 2 столові ложки;
апельсин - 2 штуки;
лимон - 1 шт
+ будь-які фрукти на ваш смак. Окрім води, можна додати апельсиновий сік.
Для сангрії підійде будь-яке якісне столове вино нижчої цінової категорії. Використовувати дорогі вина безглуздо, адже при додаванні інгредієнтів вони втрачають свій оригінальний смак.
Приготування:
1. Нарізати фрукти кільцями разом зі шкіркою.
2. Змішати в глечику вино з водою (шампанським), додати цукор і ретельно перемішати.
3. Покласти нарізані фрукти.
4. Поставити напій на 3-12 годин в холодильник. Подати до столу.
Для приготування більш міцного напою нарізані фрукти попередньо замочують у міцному спиртному (ром, віскі, коньяк) на 6-12 годин, потім додається вино і вода. Залежно від обраних пропорцій така сангрія містить 14-18 оборотів спирту.
Бейліз
Бейліз (Baileys) - ірландський вершковий лікер міцністю 17%, яку виробляє компанія R.A. Bailey & Co. Основними інгредієнтами є віскі і вершки, точний склад і пропорції інгредієнтів зберігаються в секреті. Напій випускають з 1974 року.
Серед усіх вершкових лікерів ірландський "Baileys" найпопулярніший в світі. Цікаво, що майже 43% всього виробленого в Ірландії молока йде саме на приготування лікеру. Рецепт приготування подібного напою в домашніх умовах простий, і займає не більше 25-ти хвилин.
В оригіналі основою лікеру є віскі, який у нашому випадку можна замінити магазинною горілкою, але якщо у вас в наявності є хороший ірландський віскі або справжній коньяк, краще використовувати саме витриману в дубових бочках алкогольну основу. Це наблизить домашній Бейліз до оригіналу.
Складові:
горілка (віскі, коньяк) - 0,5 літра;
згущене молоко (звичайне або варене) - 1 банка (380 г);
вершки (12-15%) - 0,4 літра;
розчинна кава - 1 столова ложка;
ванільний цукор - 2 столові ложки;
яєчні жовтки - 4 штуки.
Приготування:
1. Збити міксером до однорідної маси ретельно відокремлені від білків жовтки, ванільний цукор і згущене молоко.
2. В отриману суміш додати розчинну каву, потім ще раз збити міксером.
3. Додати в суміш вершки, перемішати до отримання однорідної консистенції. Дуже густі, жирні вершки можна злегка розбавити свіжим молоком.
4. Влити алкоголь, ще раз перемішати.
5. Отриманий напій перелити в пляшку, щільно закрити, поставити в холодильник на 2-3 дні для стабілізації смаку. Раз на 12 годин напій варто струшувати.
Термін придатності лікеру в герметично закритій пляшці в холодильнику - 4-6 місяців. Міцність напою - 16-18%.
Бехерівка
Бе́херівка — чеська міцна лікерна настоянка (38 %) на цілющих травах і вироблена за технологією, що залишається незмінною з 1807 р. Цікаво, що спочатку цей напій виготовляли як шлункові ліки.
Оригінальний рецепт Бехерівки зберігається виробником в таємниці. Відомо лише, що до складу входить 20 лікувальних трав, що ростуть в Карлових Варах (курортна місцевість Чехії), тож в домашніх умовах можна приготувати напій, який за смаком максимально наближений до Бехерівки, але по факту нею не є.
Складові:
горілка (спирт 45%) - 1 літр;
цукор - 150 грам;
вода - 250 мл;
апельсинова цедра - 2 чайні ложки свіжої або 1 чайна ложка сушеної;
кардамон - 2 штуки;
гвоздика - 10 штук;
чорний перець - 10 горошин;
аніс - 0,5 чайної ложки;
кориця - 1 паличка середнього розміру.
Ідеальною основою вважається розбавлений спирт, саме ця алкогольна основа використовується в оригінальному варіанті.
Приготування:
1. Нарізати цедру апельсина дрібними шматочками, використовуючи для настоянки лише помаранчеву частину шкірки. Біла м'якоть не повинна потрапити в напій, інакше Бехерівка вийде занадто гіркою. Сушена цедра не вимагає попередньої обробки.
2. Подрібнити корицю і кардамон.
3. Засипати всі прянощі в банку, додати горілку (спирт), добре перемішати і щільно закрити кришкою.
4. Поставити банку в темне місце з кімнатною температурою на 7 днів. Раз на добу струшувати.
5. Змішати в каструлі цукор і воду, нагріти на повільному вогні до повного розчинення цукру, не доводити до кипіння. Зняти білу піну і охолодити суміш до кімнатної температури.
6. Додати в настоянку цукровий сироп, перемішати, щільно закрити і витримувати ще 3-4 дні.
7. Готовий лікер профільтрувати через кілька шарів марлі, потім розлити в пляшки для зберігання.
8. Перед дегустацією витримувати ще 2-3 дні в прохолодному місці - холодильнику або підвалі.
Виходить лікер світло-коричневого кольору зі збалансованим смаком і ароматом, в якому переважають нотки кориці і кардамону з легкими відтінками анісу. Пити напій краще охолодженим до 10-12 градусів, зі скибочкою апельсина, посипаного корицею, або іншими фруктами.
Лимончелло
Лимонний лікер з типово італійським ім'ям лимончелло приписують до області Кампанія на півдні Італії. На жаль, коли саме з'явився цей напій достеменно невідомо: хтось стверджує, що він існує мало не з античних часів, а хтось приписує авторство своїм бабусям.
Складові:
лимони - 5-6 штук середнього розміру;
спирт 96% - 500 мл або 700 мл горілки (самогону 40%);
вода - 500 мл для спирту і 300 мл для горілки;
цукор - 500 грамів.
Приготування:
1. Лимони промити теплою водою, витерти насухо паперовим рушником, ножем акуратно зняти з плодів цедру - верхню жовту частину шкірки. Увага! Дуже важливо не зачепити білу м'якоть, інакше лікер вийде гірким.
2. Цедру скласти в трилітрову банку, залити спиртом (горілкою), щільно закрити кришкою. Настоювати 15 днів у теплому місці (18-25 ° C), захищеному від прямих сонячних променів (можна накрити щільною тканиною). Раз на добу інтенсивно струшувати банку.
3. Отриманий настій процідити через сито або марлю. Цедру віджати насухо.
4. Приготувати сироп: у каструлю з підігрітою водою всипати цукор, довести до кипіння і варити на середньому вогні 3-5 хвилин, знімаючи білу піну. Отриманий сироп охолодити до кімнатної температури.
5. Змішати лимонну настоянку з цукровим сиропом. Готовий лікер розлити в пляшки, герметично закрити і лишити на 7 днів в темному, прохолодному місці для поліпшення смаку.
Лимончелло п'ють холодним (можна з льодом) в чистому вигляді або у складі коктейлів. Термін придатності в захищеному від сонячного світла місці - до 5-ти років. Міцність - близько 40%.
Оранчелло
Напій вважається "молодшим братом" популярного лимонного лікеру Limoncello. Але є суттєва різниця в методиці приготування двох напоїв: якщо для Лимончелло використовується тільки цедра, то щоб зробити Оранчелло, крім шкірки потрібен і сік плодів. Завдяки цьому апельсиновий варіант виходить більш м'яким.
Бажана алкогольна основа - якісна магазинна горілка. Також підійде розбавлений водою до 40-45% етиловий спирт або добре очищений самогон.
Складові:
горілка (спирт 40-45%, самогон) - 0,5 літра;
апельсини - 4 штуки ;
цукор (мед) - 100-250 грам (за смаком).
Приготування:
1. Апельсини ошпарити окропом, потім промити холодною проточною водою. Повторити процедуру ще 2-3 рази.
2. Плоди витерти насухо. Ножем зняти з апельсинів цедру - верхню помаранчеву частину, не зачіпаючи білої м'якоті.
3. Отриману цедру скласти в банку або скляну пляшку для настоювання. Залити горілкою (спиртом), перемішати, герметично закрити. Лишити на 7 днів в темному приміщенні (якомога далі від прямих сонячних променів) з кімнатною температурою. Раз на добу збовтувати.
4. Очищені апельсини скласти в пакет, зав'язати і залишити в холодильнику.
5. Отриманий настій профільтрувати через марлю, цедру добре віджати і позбутися її.
6. З очищених апельсинів вичавити 300-350 мл соку (або більше). Чим більше соку і цукру, тим менша міцність лікеру.
7. Сік перелити в каструлю, додати цукор або мед. Нагріти на слабкому вогні до повного розчинення цукру (меду), постійно перемішуючи. Не доводити до кипіння.
8. Отриманий сироп профільтрувати через марлю, остудити до кімнатної температури, потім змішати з апельсиновою настоянкою.
9. Готовий домашній Оранчелло розлити в пляшки, щільно закрити. Поставити мінімум на 3 дні в холодильник для стабілізації смаку.
Банановий лікер
Знайти цей алкогольний напій у супермаркетах досить складно, та й вартість неприємно дивує, а от приготування його вдома займе не більше 30 хвилин.
Складові:
стиглі банани - 3 штуки;
горілка - 0,3 літра;
свіже молоко - 150 мл;
згущене молоко - 1 банка (400 г);
курячі яйця - 2 штуки.
Приготування:
1. Очистити банани від шкірки, м'якоть нарізати дрібними шматочками шириною 2-3 см.
2. Відокремити білки від жовтків, надалі знадобляться тільки білки.
3. Змішати міксером до однорідної консистенції свіже і згущене молоко, білки яєць, шматочки банана.
4. Тонкою цівкою влити горілку, продовжуючи перемішувати.
5. Герметично закрити, поставити лікер в холодильник на 45 хвилин.
6. Профільтрувати отриманий напій через марлю, потім розлити в пляшки для зберігання.
Лікер можна пити відразу без настоювання. Термін придатності в холодильнику - до 30 днів, але краще вжити напій в перші 7 днів, потім смак може стати гірше. Міцність- 13-15%.
Мандариновий лікер
Складові:
мандарини - 7 штук;
горілка (спирт 45%) - 500 мл;
кориця - 1 паличка (необов'язково);
вода - 150 мл;
цукор - 100 грамів.
Приготування:
1. Плоди промити під гарячою проточною водою, потім витерти насухо, щоб очистити шкірку від консервантів, які наносяться для тривалого зберігання.
2. Акуратно зняти з мандаринів верхній шар цедри, не зачіпаючи білої м'якоті.
3. Цедру покласти в банку, залити горілкою (спиртом), додати корицю, закрити кришкою і кілька разів струсити.
4. Банку перенести на 7 днів в тепле місце (18-25 ° C).
5. З очищених мандаринів вичавити сік. Найпростіший спосіб - передавити м'якоть товкучкою для картоплі і віджати через марлю.
6. Змішати в каструлі цукор, воду і отриманий сік. Довести суміш до кипіння і проварити, постійно помішуючи, поки цукор повністю не розчиниться. Готовий сироп остудити до кімнатної температури, перелити в банку, закрити кришкою і зберігати в холодильнику.
7. Профільтрувати цедровий настій через марлю, потім змішати його з мандариновим сиропом.
8. Готовий лікер витримати 10-14 днів в прохолодному темному місці. При появі осаду профільтрувати через марлю.
← Повернутися