На прийом до лікаря - в онлайн-режимі

Щоб не чекати в черзі, тернополяни можуть скористатись електронним записом до лікаря. Тим, хто не має місцевої реєстрації, доведеться заплатити за візит – 30 грн. Принцип вибору спеціалістів поки що лишається таким, як і  раніше.

 У Тернополі вже сформований «сирий» варіант електронного реєстру пацієнтів. Як вибрати сімейного лікаря та куди звертатися незареєстрованим у Тернополі жителям міста? Відповіді на ці та інші питання прозвучали під час прямого ефіру минулого тижня.

Сімейний лікар Ірина Кузьменко розповіла, що наразі кардинальних змін у системі організації роботи у лікарнях та поліклініках – немає. Принцип той самий: кожен сімейний лікар має свою дільницю та пацієнтів, які зареєстровані на ній. - Маємо центр первинної медико-санітарної допомоги, розділений на амбулаторії, у яких працюють дільничні лікарі і терапевти, - говорить вона. – Починаючи з 2015 року, ми працюємо з програмою, яка дає змогу створити електронний реєстр пацієнтів. Наразі вже створили червоний список, готуємось до того, аби, коли реформа запрацює, ми могли спокійно приєднатися до всеукраїнського електронного реєстру пацієнтів. На основі інформаційної згоди усіх пацієнтів, які обслуговуються за дільничним принципом, додавали в електронний реєстр. Для цього тернополяни мали принести копії паспорта та ідентифікаційного коду. Нагадаємо, що за інформацією, яка лунала на офіційних брифінгах за участю керівників області, Тернопільщина – одна з перших сформувала електронну базу пацієнтів. До 4 грудня мали б уже завершити всі напрацювання. Ми знайомили усіх пацієнтів зі змінами, - говорить лікар. – Наразі вже створена електронна реєстратура, де люди можуть в онлайн-режимі записуватися на прийом. Щоб скористатися цією послугою, потрібно зайти на сайт: www.medical.te.ua.

Спочатку потрібно зареєструватися, потім вже просто авторизуватися в системі. У розділі «Знайти сімейного лікаря» можна обрати: вулицю, номер будинку та номер кватири. Система автоматично знайде і лікаря, і години прийому. Реєстратор зранку бачить всі дані, хто з пацієнтів записався з допомогою даного сервісу. Картка пацієнта вже буде у лікаря, коли людина прийде на прийом. Тобто це значно полегшує життя пацієнтам, їм не потрібно вже стояти біля вікна реєстратури, а потім знову чекати біля кабінету у лікаря. Якщо пацієнт потребує консультації у профільного спеціаліста (кардіолога, лора, хірурга і так далі), він повинен спочатку записатися на прийом до сімейного лікаря, а вже потім той дасть йому направлення до конкретного фахівця. З ним людина вже йде у реєстратуру вторинної ланки для надання медичної допомоги, тобто поліклініку. - Якщо ж в людей немає можливості скористатися електронною реєстратурою, то запис відбувається за старою схемою – за принципом «живої» черги, - зауважує пані Кузьменко. – Декларації з пацієнтами поки що не укладають. Про всі зміни тернополян повідомлятимуть у ході впровадження медреформи. 

Джерело: https://te.20minut.ua


Повернутися
16.12.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...