Зовнішня торгівля послугами області у січні–вересні 2017 року

Обсяги експорту та імпорту послуг області у січні–вересні 2017р. становили відповідно 41,4 млн.дол. США та 5,9 млн.дол. Порівняно з січнем–вереснем 2016р. експорт зменшився на 39,3%, імпорт збільшився на 40,6%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами становило 35,5 млн.дол.

Зовнішньоторговельні операції послугами область здійснювала з партнерами із 89 країн світу. Експортні послуги надавали 45 підприємств області, імпортними користувалося 48.

Основним торговим партнером як в експорті, так і в імпорті послуг була Польща (63,8% обласного експорту та 38,3% обласного імпорту).

Вагомі обсяги експорту послуг здійснювались до Швеції, Нігерії, Гани, США, Швейцарії, Німеччини, Азербайджану, Естонії та Єгипту, імпорту послуг – з Німеччини, Данії, Бельґії, Кіпру, Швеції, Великої Британії, Австрії та Італії.

До країн Європейського Союзу експорт послуг становив 83,3% від загального обсягу експорту, імпорт послуг з цих країн – 93,8% від загального обсягу імпорту.

Основу структури експорту-імпорту послуг складали послуги з переробки матеріальних ресурсів, транспортні, ділові та послуги, пов’язані з подорожами.

 

 

Головне управління статистики

у Тернопільській області

 

 

 Довідки за телефоном: (0352) 52 25 61

Веб-сайт ГУС: http://www.te.ukrstat.gov.ua

© Головне управління статистики у Тернопільській області, 2017


Повернутися
19.11.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...