Зовнішня торгівля послугами області у січні–вересні 2017 року

Обсяги експорту та імпорту послуг області у січні–вересні 2017р. становили відповідно 41,4 млн.дол. США та 5,9 млн.дол. Порівняно з січнем–вереснем 2016р. експорт зменшився на 39,3%, імпорт збільшився на 40,6%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами становило 35,5 млн.дол.

Зовнішньоторговельні операції послугами область здійснювала з партнерами із 89 країн світу. Експортні послуги надавали 45 підприємств області, імпортними користувалося 48.

Основним торговим партнером як в експорті, так і в імпорті послуг була Польща (63,8% обласного експорту та 38,3% обласного імпорту).

Вагомі обсяги експорту послуг здійснювались до Швеції, Нігерії, Гани, США, Швейцарії, Німеччини, Азербайджану, Естонії та Єгипту, імпорту послуг – з Німеччини, Данії, Бельґії, Кіпру, Швеції, Великої Британії, Австрії та Італії.

До країн Європейського Союзу експорт послуг становив 83,3% від загального обсягу експорту, імпорт послуг з цих країн – 93,8% від загального обсягу імпорту.

Основу структури експорту-імпорту послуг складали послуги з переробки матеріальних ресурсів, транспортні, ділові та послуги, пов’язані з подорожами.

 

 

Головне управління статистики

у Тернопільській області

 

 

 Довідки за телефоном: (0352) 52 25 61

Веб-сайт ГУС: http://www.te.ukrstat.gov.ua

© Головне управління статистики у Тернопільській області, 2017


Повернутися
19.11.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.