Що за «звір» цей підступний кір?

Лікарі застерігають: кір небезпечний своїми ускладненнями. Якщо цього «звіра» вчасно не вгамувати, хвороба може спровокувати ларингіт, пневмонію, енцефаліт і навіть часткову втрату слуху та сліпоту. «Кір є однією з основних причин дитячої смертності у світі. Один із тисячі хворих на цю недугу помирає, в одного з тисячі розвивається коровий енцефаліт. До слова, в Україні було зареєстровано випадки посткорового енцефаліту, які, якщо і закінчуються одужанням, то неповноцінним...

Імунітет до кору передається дитині з грудним молоком. Однак ефект від такого захисту тимчасовий, кажуть лікарі, тож після того, як малюку виповниться рік, йому обов’язково роблять щеплення від цієї недуги. Раніше — не можна, інакше антитіла з материнського молока «зв’яжуть» вакцину і перешкодять дії імунітету. Вакцинація забезпечує спротив хворобі в 95 відсотках випадків. Лише у п’яти відсотків вакцинованих він не формується, саме тому дитину в шість років щеплюють повторно. Нині для цього застосовують вакцину КПК, яка одночасно захищає від кору, паротиту, краснухи. Якщо ви не маєте імунітету до кору (не робили щеплення, не перехворіли свого часу), то в разі епідемії медики рекомендують екстрену вакцинацію імуноглобуліном. Але до неї вдаються, якщо від моменту контакту з хворим минуло не більш як 72 години.

«Специфічного лікування кору, на жаль, немає.  Проводиться лише симптоматичне лікування: краплі в ніс та очі, жарознижувальні засоби, засоби від кашлю. Вживання вітаміну А знижує тяжкість хвороби і ризик розвитку ускладнень. Особливо щодо очей».

Кір — хвороба циклічна. Його спалахи виникають кожні 5–6 років. Чому ж щеплені діти все–таки хворіють на кір? Надія Унич підтверджує: такі випадки трапляються, якщо від моменту ревакцинації минає більше п’яти років. Тоді послаблюється титр захисних антитіл в організмі. Однак перебіг кору в таких випадках легкий, рідше — середньо тяжкий, але не тяжкий, наголошує педіатр.

Кір — гостре інфекційне захворювання вірусної природи. Хворий на кір є заразним протягом останніх 48 годин інкубаційного (прихованого) періоду, увесь катаральний період (ураження верхніх дихальних шляхів — нежить, кашель тощо) і 4–5 днів від моменту появи висипу. Індекс «заразності» кору — до 95%, тобто практично всі контактні особи, які не хворіли кором та не були щеплені, можуть захворіти. Поширення вірусу — повітряно–крапельне, тож він швидко розноситься коридорами, кімнатами, поверхами будівель.

 МАЙТЕ НА УВАЗІ

Розпізнати кір допоможуть такі ознаки: різке підвищення температури тіла (до 38–40 градусів), нежить, кашель, кон’юнктивіт (запалення слизової оболонки очей), почервоніння слизової оболонки рота, осиплість голосу, світлобоязнь очей. Висип виникає на тлі подальшого підвищення температури і для нього характерна етапність — спочатку червоні плями вкривають обличчя, далі з’являються на шкірі за вухами, потім та тулубі, насамкінець — на кінцівках.


Повернутися
13.10.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.