Наші яблука котяться в Європу
Україна з кожним роком усе сміливіше відчиняє двері на ринки євроазійського континенту.
Нещодавно представницька делегація Мінагрополітики провела низку офіційних зустрічей для диверсифікації та лібералізації експорту української продукції рослинного походження до Індії.
Республіка Індія зацікавлена в експорті української продукції рослинного походження, тому охоче активізує співпрацю у галузі фітосанітарної безпеки.
За ініціативою Держпродспоживслужби та профільних асоціацій індійська сторона планує розпочати експорт яблук з України.
Світова організація торгівлі вже отримала проект нормативного акта, який регулює імпорт до Індії рослин та продуктів рослинного походження.
Після набуття чинності цього нормативного акта українські яблука можна буде імпортувати до Індії, дотримуючись виконання певних фітосанітарних умов.
У свою чергу з Індії до України експортуватимуть папаю, манго та інші тропічні фрукти.
Тим часом українські фермери зі своїми фруктами напряму виходять на ринки Євросоюзу.
Наприклад, фермерське господарство «Гадз» із Тернопільщини половину вирощених яблук постачатиме на експорт.
Господарство перевело на органічне вирощування 40 га саду резистентних сортів яблуні.
Напрям започаткували, аби експортувати органічне яблуко на ринок ЄС, де нині великий попит на таку продукцію. Аудит органічного виробництва вже проходить заключний етап.
«Завдання, яке ми поставили перед собою на найближчий час, — п’ятдесят відсотків вирощеної садовини продавати на внутрішньому ринку, а ще п’ятдесят експортувати», — каже заступник голови ФГ «Гадз» Олег Грицак.
Амбіції господарства виросли не на порожньому місці. Минулого року тернополяни вже експортували свої яблука до Швеції, Норвегії, Ірану, Туреччини та Білорусі. Нині господарство веде також перспективні перемовини з покупцями з ОАЕ.
Як уточнив Олег Грицак, на сьогодні фермерське господарство «Гадз» має 600 гектарів плодових садів (яблуня, груша, слива) та плодовий розсадник, у якому щороку виготовляють 800 тисяч саджанців.
Яблуневий сад дає до 60 тонн із гектара врожаю. Господарство сертифіковане у системі Global GAP.
Джерело: http://www.umoloda.kiev.ua
← Повернутися