Сало — сила! Але обережно, щоб вас не розорило…

«Національний смаколик» подорожчав

У середньому по Україні за кілограм нашого улюбленого делікатесу треба викласти до 54,91 гривні.

 Згідно з даними Держстату, найдорожче традиційний національний продукт сьогодні обходиться киянам: 104,13 грн. за кіло.  У Київській області його ще можна купити дешевше, — по 63,73 гривні. Але нам із вами пощастило: у  Тернопільській області, згідно з даними Держ­стату, салом можна поласувати всього за 32,01 гривні.

 На інші м’ясні продукти ціни також суттєво зростали в останні місяці. Скажімо, свинина за першу декаду вересня подорожчала на 2,8 відсотка — в середньому до 103,95 гривні за кілограм, курячі тушки — на 2 відсотки (до 55,01 гривні), яловичина — на 1,4 відсотка (до 109,81 гривні).

 Але по жодному з цих продуктів немає такої істотної різниці цін між регіонами, як по салу. Тут максимальна цінова дельта досягає 8-31 відсотка.

 За даними Держстату, впродовж року сало в Україні подорожчало на 49,6 відсотка, свинина — на 45,3, курятина — на 35,8, яловичина — на 33,2 відсотка.


Повернутися
22.09.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.