Три зорі, що не загаснуть

 Традиційно під час святкування Дня міста тернопільська «Алея зірок» поповнюється новими світилами. Цьогоріч їх аж три: подвійна зірка в пам'ять про творче подружжя Стецьків – художника Дмитра та мистецтвознавцю Віру, зірка, присвячена поету Василю Ярмушу та  добровольцям АТО.  

«Щороку ми відкриваємо зірки на Алеї, щоб вшанувати кращих тернополян, які своєю працею або досягненням прославляли наше місто. Такими ми запам’ятаємо талановите подружжя Віру та Дмитра Стецьків, поета Василя Ярмуша,  — зазначив під час урочистого відкриття міський голова Сергій Надал. – Ще одна з зірок  — це шана усім добровольцям, які і сьогодні захищають Україну від ворога».

На відкриття прийшли десятки тернополян, а право відкрити зірки отримали найближчі родичі та друзі. Сертифікат на зірку добровольцям АТО вручили воїну-добровольцю, директору Тернопільського інтерактивного «Музею бойових побратимів» Ігорю Войцеховському. 

— Три роки тому ми відкрили на цій Алеї зірку воїнам АТО, —  зазначив начальник міського управління культури і мистецтв Олександр Смик.  —  Потім була зірка волонтерам, а нині вирішили особливо виокремити тих, хто з перших днів і годин за покликом серця і з великої відповідальності перед своєю Вітчизною вирушили захищати Батьківщину…

Зірку поета і прозаїка, громадського діяча, уродженця Острова  Василя Ярмуша (1940-1976рр) запросили урочисто відкрити його доньку Мирославу та сина  Тараса. Талановиті молоді виконавці з «Акторської школи в театрі» та онук поета Степан Денисюк читали патріотичні та ліричні вірші з творчого доробку поета.

  Зірку пам’яті Віри та Дмитра Стецьків відкривали також їх рідні — племінниця пані Віри Людмила Богомол та племінник пана Дмитра Володимир Орищак.   
 — Вони ішли життям, не розмикаючи рук, тому і зірка їх — спільна, —  зазначив, відкриваючи зірку Віри та Дмитра Стецьків, Олександр Смик. — Їх обох — незмінно яскравих, усміхнених, так приємно було бачити разом…  Художник-інтелектуал, філософ Дмитро і талановита дослідниця-мистецтвознавець, яка відкрила Іоанна Пінзеля для України та світу — Віра — разом підіймали наше місто до небачених висот…  Без цього талановитого творчого подружжя Тернопіль умить  збіднів… Але пам'ять про них житиме не лише у відкритих нині зірках, а найголовніше — у людських серцях…  


Повернутися
14.09.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.