«Я МАЮ ПРАВО!» – Мін’юст запустив новий проект

Міністерство юстиції України спільно з партнерами з Агентства США з міжнародного розвитку USAID запустило всеукраїнський проект «Я МАЮ ПРАВО!», мета якого забезпечити українців інформацією про права, що гарантовані їм Конституцією і законами, навчити ці права реалізовувати та захищати, підвищити юридичну грамотність і викрити корупцію в держустановах.

За даними Мін’юсту, понад 70% населення потребує знань про свої права. Першим етапом проекту стане роз’яснення трьох блоків питань:

-  Права у сфері правосуддя;

-  Захист права власності;

-  Протистояння корупції у вищих навчальних закладах.

Тривалість проекту становить 2 роки (2017-2018 p.p.)

В рамках проекту працівники Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області на чолі з Едуардом Кольцовим та директором Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області Іриною Хондогій відвідують населені пункти області, надаючи роз’яснення та правові консультації громадянам.

На даний час консультування проведено в таких населених пунктах: м. Збараж, с. Чернихівці (Збаразького району), м. Бережани, смт. Козова, смт. Козлів, м. Почаїв, с. Лопушне (Кременецького району), с. Великі Гаї (Тернопільського району), м. Теребовля, смт. Микулинці, смт. Гусятин, м. Копичинці (Гусятинського району).

Під час роботи виїзних мобільних пунктів громадянам надаються правові консультації, чіткі та зрозумілі поради як діяти у тій чи іншій ситуації та куди звертатися. Також працівниками проводиться правороз’яснювальна робота шляхом розроблення інформаційних буклетів та листівок на теми: першочергові заходи у разі неправомірного заволодіння нерухомим майном чи землею, захисту прав власності, діяльності органів державної виконавчої служби, державної реєстрації актів цивільного стану, нотаріату, проектів та ініціатив Міністерства юстиції України,та інші.

Найближчим часом планується виїзд мобільних точок у такі населені пункти: 08.09.2017 – смт. Гримайлів, м. Хоростків (Гусятинського району); 12.09.2017 – м. Зборів, смт. Заложці (Зборівського району); 14.09.2017 – м. Борщів, с. Озеряни (Борщівського району); 19.09.2017 – м. Бучач, смт. Золотий Потік (Бучацького району); 21.09.2017 – смт. Товсте (Заліщицького району), смт. Заводське (Чортківського району); 22.09.2017 – м. Підгайці, смт. Дружба (Теребовлянського району); 26.09.2017 – с. Колиндяни (Чортківського району), смт. Скала-Подільська (Борщівського району); 28.09.2017 – м. Скалат (Підволочиського району), смт. Підволочиськ; 03.10.2017 – м. Шумськ, с. Великі Дедеркали (Шумського району); 05.10.2017 – м. Монастириська, смт. Коропець (Монастириського району); 10.10.2017 – с. Васильківці, с. Коцюбинці (Гусятинського району); 12.10.2017 – м. Ланівці, с. Борсуки (Лановецького району).

З метою забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю, швидкого й ефективного реагування на будь-які незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки, сприяння правоохоронним органам у фіксації вчинених правопорушень для подальшого притягнення винних осіб до відповідальності, керуючись протокольним рішенням Кабінету Міністрів України від 09.08.2017, розпорядженням голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 11.08.2017 № 472-од утворено оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя в Тернопільській області.

Телефони «гарячої лінії» оперативного штабу: (0352) 254938; 0673518089; 0674209572 (щоденно (крім вихідних днів) з 09-00 год. до 13-00 год. та з 13-45 год. до 18-00 год.).

0 800 213 103 – Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги цілодобово та безкоштовно у межах України.

Проект «Я МАЮ ПРАВО!» забезпечує формування нової правової культури у суспільстві, що забезпечить сталий розвиток України як сучасної правової демократичної держави.

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області


Повернутися
11.09.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...