«Я МАЮ ПРАВО!» – Мін’юст запустив новий проект

Міністерство юстиції України спільно з партнерами з Агентства США з міжнародного розвитку USAID запустило всеукраїнський проект «Я МАЮ ПРАВО!», мета якого забезпечити українців інформацією про права, що гарантовані їм Конституцією і законами, навчити ці права реалізовувати та захищати, підвищити юридичну грамотність і викрити корупцію в держустановах.

За даними Мін’юсту, понад 70% населення потребує знань про свої права. Першим етапом проекту стане роз’яснення трьох блоків питань:

-  Права у сфері правосуддя;

-  Захист права власності;

-  Протистояння корупції у вищих навчальних закладах.

Тривалість проекту становить 2 роки (2017-2018 p.p.)

В рамках проекту працівники Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області на чолі з Едуардом Кольцовим та директором Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області Іриною Хондогій відвідують населені пункти області, надаючи роз’яснення та правові консультації громадянам.

На даний час консультування проведено в таких населених пунктах: м. Збараж, с. Чернихівці (Збаразького району), м. Бережани, смт. Козова, смт. Козлів, м. Почаїв, с. Лопушне (Кременецького району), с. Великі Гаї (Тернопільського району), м. Теребовля, смт. Микулинці, смт. Гусятин, м. Копичинці (Гусятинського району).

Під час роботи виїзних мобільних пунктів громадянам надаються правові консультації, чіткі та зрозумілі поради як діяти у тій чи іншій ситуації та куди звертатися. Також працівниками проводиться правороз’яснювальна робота шляхом розроблення інформаційних буклетів та листівок на теми: першочергові заходи у разі неправомірного заволодіння нерухомим майном чи землею, захисту прав власності, діяльності органів державної виконавчої служби, державної реєстрації актів цивільного стану, нотаріату, проектів та ініціатив Міністерства юстиції України,та інші.

Найближчим часом планується виїзд мобільних точок у такі населені пункти: 08.09.2017 – смт. Гримайлів, м. Хоростків (Гусятинського району); 12.09.2017 – м. Зборів, смт. Заложці (Зборівського району); 14.09.2017 – м. Борщів, с. Озеряни (Борщівського району); 19.09.2017 – м. Бучач, смт. Золотий Потік (Бучацького району); 21.09.2017 – смт. Товсте (Заліщицького району), смт. Заводське (Чортківського району); 22.09.2017 – м. Підгайці, смт. Дружба (Теребовлянського району); 26.09.2017 – с. Колиндяни (Чортківського району), смт. Скала-Подільська (Борщівського району); 28.09.2017 – м. Скалат (Підволочиського району), смт. Підволочиськ; 03.10.2017 – м. Шумськ, с. Великі Дедеркали (Шумського району); 05.10.2017 – м. Монастириська, смт. Коропець (Монастириського району); 10.10.2017 – с. Васильківці, с. Коцюбинці (Гусятинського району); 12.10.2017 – м. Ланівці, с. Борсуки (Лановецького району).

З метою забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю, швидкого й ефективного реагування на будь-які незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки, сприяння правоохоронним органам у фіксації вчинених правопорушень для подальшого притягнення винних осіб до відповідальності, керуючись протокольним рішенням Кабінету Міністрів України від 09.08.2017, розпорядженням голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 11.08.2017 № 472-од утворено оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя в Тернопільській області.

Телефони «гарячої лінії» оперативного штабу: (0352) 254938; 0673518089; 0674209572 (щоденно (крім вихідних днів) з 09-00 год. до 13-00 год. та з 13-45 год. до 18-00 год.).

0 800 213 103 – Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги цілодобово та безкоштовно у межах України.

Проект «Я МАЮ ПРАВО!» забезпечує формування нової правової культури у суспільстві, що забезпечить сталий розвиток України як сучасної правової демократичної держави.

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області


Повернутися
11.09.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.