Зимуватимемо з зерном!
Потреби країни у продовольчому зерні для кормових цілей та для переробної промисловості цього року задовольняються повністю.
Обсяг експорту перевищуватиме обсяг внутрішнього споживання.
Як повідомила заступник міністра Олена Ковальова, за попередніми даними з регіонів, прогноз валового збору зернових культур в Україні у 2017/2018 маркетинговому році в залежності від погодних умов очікується на рівні від 60,2 до 63 мільйонів тонн.
Голова Української зернової асоціації Микола Горбачов цьогорічний урожай зернових оцінює на рівні 63,7 млн. тонн. При цьому співвідношення пшениці 1-3 класу до 4-6 класу, за прогнозом УЗА, становить 60:40.
Представники ПАТ «Укрзалізниця» представили минулого тижня «Автоматизовану систему управління пересилкою порожніх вагонів (зернових)», яка працює у тестовому режимі з 1 серпня поточного року.
Оприлюднено також проект модернізації та вдосконалення нормативно правових актів стосовно зерна.
Андрій Заблоцький, керівник сектору «Сільське господарство» Офісу ефективного регулювання (BRDO) при Мінекономрозвитку, вважає, що проект дозволить внести зміни у чинне законодавство щодо зерна, які відповідатимуть сучасним викликам.
Попередня презентація аналізу таких змін запланована на 8 вересня.
За даними Мінагрополітика, на кінець минулого тижня було зібрано 30,9 млн. тонн зерна ранніх зернових та зернобобових культур з 8,2 млн. га. Це 85 відсотків від прогнозованих площ.
Середня врожайність — 37,4 центнера з гектара. Херсонська, Миколаївська та Кіровоградська області вже завершили збирання ранніх зернових. У розрізі культур зібрано:
— пшениця — 22,0 млн. тонн при середній урожайності 40,1 ц/га;
— ячмінь — 7,4 млн. тонн при середній урожайності 33,2 ц/га;
— жито — 228 тис. тонн при урожайності 28,8 ц/га;
— овес — 112 тис. тонн при урожайності 26,5 ц/га;
— горох — 1,1 млн. тонн при середній урожайності 26,4 ц/га.
Найвища врожайність ранніх зернових та зернобобових культур — у господарствах Хмельницької (55,8 ц/га), Івано-Франківської (52,9 ц/га), Львівської (49,6 ц/га), Чернівецької (48,6 ц/га), Вінницької (48,4 ц/га) та Тернопільської (48,4 ц/га) областей.
← Повернутися