До Дня міста Тернопіль порине у середньовіччя

У день народження Тернополя, 28 серпня, містянам готують сюрприз. Дослідники розкопали оборонну стіну шириною понад два метри, а до свята її збираються музеєфікувати.

 Археолог Богдан Строцень розповідає, що розкопки будуть розширювати, а саму стіну музеєфікують - облаштують спеціальним накриттям.

Спеціально для того, щоб мешканці могли краще все оглянути, в міській раді планують робити оглядову зону. Саме тому й не починали реконструкцію сходів біля замку цього року, пише “Доба”.

Заступник мера Леонід Бицюра розповів, що до Дня міста відтворять середньовічний Тернопіль за рахунок експозицій лицарських боїв та демонстрації ремесел.

Важливо знати, що масштабних розкопок в місті не було взагалі. У 18 столітті, коли замок втратив оборонне значення, його стіни засипали. Тож, ці археологічні розкопки можуть вплинути на історію міста.

До Дня міста тернополянам готують подарунок. Оборонну стіну шириною 2,5 метри, яку нещодавно знайшли, розкопають більше і музеєфікують.

– Розкопки розширять, щоб стіну було видно більше і зрозуміліше жителям міста. Її музеєфікують, тобто зроблять відповідне накриття – це буде своєрідним подарунком на День міста. Але це залежить не лише від археологів. Ми вміємо копати, решту зробить Тернопільська міська рада, – розповідає археолог, директор ДП «Подільської археології» Богдан Строцень.

За словами заступника міського голови Тернополя Леоніда Бицюри, реконструкція сходів біля замку цього року не відбулася. Для того, щоб ці об’єкти були доступними і, щоб мешканці міста мали краще уявлення про них, потрібно зробити оглядову зону.

– Можливо, це відбудеться через трасування площадки, коли зріжуться кути, зручніше розглядатимуться об’єкти. До Дня міста представлять нові експозиції, а також в планах відтворити середньовічний Тернопіль поблизу замку. Перед самим замком будуть реконструкції лицарських боїв, ремесел, розвинених у ті часи, — розповів Леонід Бицюра.

Варто зазначити, широкомасштабних розкопок на території міста не було взагалі. Стіни замку засипали ще на початку 18 століття, коли споруда втратила оборонне значення. Багато зруйнувалося. Саме тому, археологічні розкопки є важливими для Тернополя і можуть змінити історію міста.  

 

Джерело: https://doba.te.ua/post/36326


Повернутися
18.08.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.