Першокласник не простий, першокласник… «золотий»!

Пензлики, зошити, олівці та кулькові ручки – для батьків настала гаряча пора: на носі 1 вересня і потрібно зібрати дітей до школи. «Яблучко» вирішило з'ясувати, скільки ж коштуватиме зібрати до «храму науки» першокласника.

Канцелярські вироби - різні зошити, кулькові ручки, приладдя для образотворчого мистецтва та обкладинки на підручники - обійдуться батькам школярів майже у півтисячі гривень.

 У магазині канцтоварів вибір зошитів від двох гривень, ручок від 1,50 до 5. Пенали від 50 до сотні гривень. 

 Шкільний портфель – теж від півтисячі гривень, ортопедичний – до тисячі.   

    Розібравшись зі шкільним приладдям, потрібно вдягнути дитину : шкільна форма нині річ не з дешевих, але завжди можна поторгуватись. Мама хлопчика, який цьогоріч збирається до першого класу, разом із сином саме обирають спортивний костюм. Жінка каже: ціни хоч і кусаються, втім придбати усе необхідне для школи потрібно.   

Далі-форма. На хлопчика-першокласника вона коштуватиме від 400 до майже 1200 гривень.За черевики   доведеться викласти ще близько 400 гривень. Загалом щоб зібрати хлопчика, приблизно потрібно до тисячі гривень, і півтора-дві «потягне» форма для дівчаток. Спортивний костюм та взуття-плюс ще як мінімум  тисяча.

На шкільну та спортивну форму разом з взуттям доведеться викласти майже 2 тисячі гривень.

Додайте до вже отриманої суми ще вартість рюкзака та квітів на перше вересня і отримуємо майже 4-5 тисяч  гривень. Втім, звісно, дана цифра не є підсумковою, адже для розрахунку бралась середня ціна і не враховувався певний ряд товарів, які ще можуть знадобитися школяру.


Повернутися
18.08.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.