Не наступайте на мозоль!

Навряд чи знайдеться хоч одна людина, ні разу в житті не зіткнувся з проблемою появи мозолів.  А для жінок подібні непривабливі ділянки шкіри, особливо улітку, стають справжньою катастрофою...  Незручне, тісне і неправильно підібране взуття є однією з численних причин появи мозолів.

Про що розповідає мозоль?

Спровокувати появу мозолів можуть захворювання внутрішніх органів. Слід приділити увагу роботі серця, якщо мозоль розташовується на мізинці лівої ноги.

Про проблему з судинами розповідає ущільнення по краях п'яти. Мозолі на великих пальцях ніг вкажуть на зміни в обміні речовин, а з внутрішньої сторони стопи свідчать про недостатнє функціонування товстого кишечника.

Що лікує мозолі: олія, прополіс і навіть картопля

Мозоль між пальцями ніг перебуває під постійним впливом вологи. Цей фактор сприяє підвищеному вмісту бактерій. Щоб не допустити зараження інфекцією, уражену область необхідно обробляти дитячим тальком, а на ніч змащувати дитячим кремом. При вологій мозолі заборонено використання присипок і необхідний візит до лікаря, якщо вона протягом тижня не проходить.

 Окрему увагу слід приділити лікуванню водяним мозолях на ногах, у вигляді міхура, наповненого прозорою рідиною. Не варто піддаватися спокусі проколоти поверхню голкою. Нібито безневинна процедура зазвичай закінчується хірургічним втручанням, а видалення мозолі призведе до утворення нової.

  Найпростішим засобом лікування мозолів на ногах є звичайна рослинна олія. Після того як ви помили перед сном ноги, змастіть їх олією і помасажуйте. Через кілька днів ви помітите, що мозолі почали розм'якшуватися, потім вони поступово зникнуть. Крім рослинної олії можна скористатися прополісом: треба змішати його з жиром і сформувати в коржик, який потім накладати на мозоль.

 Позбутися мозолів можна, змащуючи її протягом дня  розчавленим часником або натертою картоплею. При лікуванні мозолів на ногах допомагає також сік чистотілу або кульбаби.

Знімають больові відчуття і позбавляють від мозолів і цілющі компреси. Сиру картоплю подрібнюється в кашку і наноситься на ороговілий ділянку. Компрес фіксується за допомогою харчової плівки і бинта. Час дії компресу становить не більше 20 хвилин, після чого картопля змивається теплою водою. Ріпчасту цибулю і алое використовуються практично так само, тільки компрес залишається на ніч.

 

Профілактика мозолів:

• на кілька годин кожен день знімайте взуття і ходіть босоніж, за цей час ваші ноги зможуть відпочити;

• ретельно підбирайте взуття: зверніть увагу на те, щоб вона відповідала стопі і була досить м'якою. Пам'ятайте, що вузький носок може доставити дискомфорт кінчиків пальців і вже наявних мозолів. Намагайтеся, щоб ноги не потіли у взутті, тому що це може спровокувати виникнення нових мозолів.


Повернутися
30.07.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...