Не наступайте на мозоль!

Навряд чи знайдеться хоч одна людина, ні разу в житті не зіткнувся з проблемою появи мозолів.  А для жінок подібні непривабливі ділянки шкіри, особливо улітку, стають справжньою катастрофою...  Незручне, тісне і неправильно підібране взуття є однією з численних причин появи мозолів.

Про що розповідає мозоль?

Спровокувати появу мозолів можуть захворювання внутрішніх органів. Слід приділити увагу роботі серця, якщо мозоль розташовується на мізинці лівої ноги.

Про проблему з судинами розповідає ущільнення по краях п'яти. Мозолі на великих пальцях ніг вкажуть на зміни в обміні речовин, а з внутрішньої сторони стопи свідчать про недостатнє функціонування товстого кишечника.

Що лікує мозолі: олія, прополіс і навіть картопля

Мозоль між пальцями ніг перебуває під постійним впливом вологи. Цей фактор сприяє підвищеному вмісту бактерій. Щоб не допустити зараження інфекцією, уражену область необхідно обробляти дитячим тальком, а на ніч змащувати дитячим кремом. При вологій мозолі заборонено використання присипок і необхідний візит до лікаря, якщо вона протягом тижня не проходить.

 Окрему увагу слід приділити лікуванню водяним мозолях на ногах, у вигляді міхура, наповненого прозорою рідиною. Не варто піддаватися спокусі проколоти поверхню голкою. Нібито безневинна процедура зазвичай закінчується хірургічним втручанням, а видалення мозолі призведе до утворення нової.

  Найпростішим засобом лікування мозолів на ногах є звичайна рослинна олія. Після того як ви помили перед сном ноги, змастіть їх олією і помасажуйте. Через кілька днів ви помітите, що мозолі почали розм'якшуватися, потім вони поступово зникнуть. Крім рослинної олії можна скористатися прополісом: треба змішати його з жиром і сформувати в коржик, який потім накладати на мозоль.

 Позбутися мозолів можна, змащуючи її протягом дня  розчавленим часником або натертою картоплею. При лікуванні мозолів на ногах допомагає також сік чистотілу або кульбаби.

Знімають больові відчуття і позбавляють від мозолів і цілющі компреси. Сиру картоплю подрібнюється в кашку і наноситься на ороговілий ділянку. Компрес фіксується за допомогою харчової плівки і бинта. Час дії компресу становить не більше 20 хвилин, після чого картопля змивається теплою водою. Ріпчасту цибулю і алое використовуються практично так само, тільки компрес залишається на ніч.

 

Профілактика мозолів:

• на кілька годин кожен день знімайте взуття і ходіть босоніж, за цей час ваші ноги зможуть відпочити;

• ретельно підбирайте взуття: зверніть увагу на те, щоб вона відповідала стопі і була досить м'якою. Пам'ятайте, що вузький носок може доставити дискомфорт кінчиків пальців і вже наявних мозолів. Намагайтеся, щоб ноги не потіли у взутті, тому що це може спровокувати виникнення нових мозолів.


Повернутися
30.07.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Буддиська притча розповідає про старого монаха, котрий так повчав своїх молодших колег: «Перший раз, коли сарна впала мені в юшку, я вилив усе на землю. Потім я викидав сарну, але їв юшку. Пізніше я їв усе разом – і сарну, і юшку. Нині ж, якщо якась сарна намагається вилізти з юшки, я заштовхую її назад…»

  Буває так, що невдача може бути основою успіху. Майже дев’яносто років тому журналіст Вільям Боліто написав: «Найважливіше в житті полягає не в тому, щоб максимально використовувати свої успіхи. Кожен дурень здатний на це. Насправді важливим є вміння  отримувати користь з наших втрат. Це вимагає розуму; в цьому і полягає різниця між розумною людиною і дурнем…»

 У житті усе несподіване й непередбачуване. То воно тобі підкидає удачу, то розчарування. Головне-не зупинятися, а продовжувати жити. Можливості потрібно не лише використовувати. Їх потрібно відбирати, виривати від життя, повністю вловлювати і не випускати! Коли доля підкидає тобі якийсь шанс, за цю зачіпку потрібно хапатися, що є духу! Для цього і є життя…

Навіть коли здається, що все проти вас, зусилля та наполегливість можуть бути вашими конкурентними перевагами. Ба більше, вони можуть бути тією єдиною перевагою, яка вам справді потрібна. Як казав класик: якщо важко досягти успіху, потрібно докласти більше зусиль.