Не наступайте на мозоль!

Навряд чи знайдеться хоч одна людина, ні разу в житті не зіткнувся з проблемою появи мозолів.  А для жінок подібні непривабливі ділянки шкіри, особливо улітку, стають справжньою катастрофою...  Незручне, тісне і неправильно підібране взуття є однією з численних причин появи мозолів.

Про що розповідає мозоль?

Спровокувати появу мозолів можуть захворювання внутрішніх органів. Слід приділити увагу роботі серця, якщо мозоль розташовується на мізинці лівої ноги.

Про проблему з судинами розповідає ущільнення по краях п'яти. Мозолі на великих пальцях ніг вкажуть на зміни в обміні речовин, а з внутрішньої сторони стопи свідчать про недостатнє функціонування товстого кишечника.

Що лікує мозолі: олія, прополіс і навіть картопля

Мозоль між пальцями ніг перебуває під постійним впливом вологи. Цей фактор сприяє підвищеному вмісту бактерій. Щоб не допустити зараження інфекцією, уражену область необхідно обробляти дитячим тальком, а на ніч змащувати дитячим кремом. При вологій мозолі заборонено використання присипок і необхідний візит до лікаря, якщо вона протягом тижня не проходить.

 Окрему увагу слід приділити лікуванню водяним мозолях на ногах, у вигляді міхура, наповненого прозорою рідиною. Не варто піддаватися спокусі проколоти поверхню голкою. Нібито безневинна процедура зазвичай закінчується хірургічним втручанням, а видалення мозолі призведе до утворення нової.

  Найпростішим засобом лікування мозолів на ногах є звичайна рослинна олія. Після того як ви помили перед сном ноги, змастіть їх олією і помасажуйте. Через кілька днів ви помітите, що мозолі почали розм'якшуватися, потім вони поступово зникнуть. Крім рослинної олії можна скористатися прополісом: треба змішати його з жиром і сформувати в коржик, який потім накладати на мозоль.

 Позбутися мозолів можна, змащуючи її протягом дня  розчавленим часником або натертою картоплею. При лікуванні мозолів на ногах допомагає також сік чистотілу або кульбаби.

Знімають больові відчуття і позбавляють від мозолів і цілющі компреси. Сиру картоплю подрібнюється в кашку і наноситься на ороговілий ділянку. Компрес фіксується за допомогою харчової плівки і бинта. Час дії компресу становить не більше 20 хвилин, після чого картопля змивається теплою водою. Ріпчасту цибулю і алое використовуються практично так само, тільки компрес залишається на ніч.

 

Профілактика мозолів:

• на кілька годин кожен день знімайте взуття і ходіть босоніж, за цей час ваші ноги зможуть відпочити;

• ретельно підбирайте взуття: зверніть увагу на те, щоб вона відповідала стопі і була досить м'якою. Пам'ятайте, що вузький носок може доставити дискомфорт кінчиків пальців і вже наявних мозолів. Намагайтеся, щоб ноги не потіли у взутті, тому що це може спровокувати виникнення нових мозолів.


Повернутися
30.07.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.