Тернопільські науковці розробили дослідний зразок пірамідальної теплиці
Професорсько-викладацьким колективом кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування факультету аграрної економіки і менеджменту запропоновано низку нових варіантів використання ефекту пірамід, які захищені патентами України, серед яких: спосіб сушіння матеріалів (патент № 76948), спосіб виготовлення органічних добрив (патент № 104997), спосіб вирощування лісових насаджень (патент №108056), спосіб вирощування пряних і зелених культур та декоративних рослин на балконах та терасах багатоквартирних будинків (патент № 104859).
Працівниками кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування на основі одержаних патентів України на корисну модель №108783, №113318 розроблено та виготовлено дослідний зразок зручної в експлуатації пірамідальної теплиці з розкладними гранями. Максимальні енергетичні властивості проявляються у внутрішньому просторі піраміди на рівні від 1/3 до 2/3 її висоти, що було виявлено при вирощуванні лісових насаджень, розсади овочевих і ягідних культур. Встановлено, що конструкція пірамідальної теплиці має два функціональні призначення: для вирощування рослин і оздоровлення людини. Відомо, що перебування людини в середині по центру піраміди до 15-ти хвилин позитивно впливає на підвищення її імунітету.
Запропоновані конструкції пірамідальної теплиці можуть бути як стаціонарного, так і переносного типу. При виборі геометричних параметрів пірамідальних теплиць варто зберігати співвідношення розмірів єгипетських пірамід, найбільшою з яких є піраміда Хеопса. Через це вони мають високі енергетичні властивості, що сприяють інтенсивному проходженню біологічних процесів у живій природі. Необхідно відзначити, що орієнтація граней пірамідної теплиці повинна відповідати сторонам світу, оскільки незначні зміни її орієнтації нівелюють позитивний ефект. Дана пірамідальна теплиця з розкладними гранями виготовлена без застосування металевих деталей, використання яких не попускається.
Джерело: http://ternopillive.com.ua
← Повернутися