Тернопільські науковці розробили дослідний зразок пірамідальної теплиці

 Професорсько-викладацьким колективом кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування факультету аграрної економіки і менеджменту запропоновано низку нових варіантів використання ефекту пірамід, які захищені патентами України, серед яких: спосіб сушіння матеріалів (патент № 76948), спосіб виготовлення органічних добрив (патент № 104997), спосіб вирощування лісових насаджень (патент №108056), спосіб вирощування  пряних і зелених культур та декоративних рослин на балконах та терасах багатоквартирних будинків (патент № 104859).

 Працівниками кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування на основі одержаних патентів України на корисну модель №108783, №113318 розроблено та виготовлено дослідний зразок зручної в експлуатації пірамідальної теплиці з розкладними гранями. Максимальні енергетичні властивості проявляються у внутрішньому просторі піраміди на рівні від 1/3 до 2/3 її висоти, що було виявлено при вирощуванні лісових насаджень, розсади овочевих і ягідних культур. Встановлено, що конструкція пірамідальної теплиці має два функціональні призначення: для вирощування рослин і оздоровлення людини. Відомо, що перебування людини в середині по центру піраміди до 15-ти хвилин позитивно впливає на підвищення її імунітету.

 Запропоновані конструкції пірамідальної теплиці можуть бути як стаціонарного, так і переносного типу. При виборі геометричних параметрів пірамідальних теплиць варто зберігати співвідношення розмірів єгипетських пірамід, найбільшою з яких є піраміда Хеопса. Через це вони мають високі енергетичні властивості, що сприяють інтенсивному проходженню біологічних процесів у живій природі. Необхідно відзначити, що орієнтація граней пірамідної теплиці повинна відповідати сторонам світу, оскільки незначні зміни її орієнтації нівелюють позитивний ефект. Дана пірамідальна теплиця з розкладними гранями виготовлена без застосування металевих деталей, використання яких не попускається.

 Джерело: http://ternopillive.com.ua


Повернутися
07.07.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...