На Монастрищині-найменше перепризначених субсидій

У зв’язку з тим, що в Україні почала діяти оновлена програма житлових субсидій, яка передбачає спрощення порядку надання населенню субсидій, їх перерахунок був тимчасово призупинений. Тепер робота відновлена в повному обсязі і станом на 30 червня 2017 року в області вже перепризначено більше 80% субсидій. Про це, пише www.oda.te.gov.ua/main/ua/news/detail/138960.htm,  повідомив заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик під час прес-конференції щодо стану призначення та отримання субсидій в області.

За його словами, кількість сімей, яким необхідно було перепризначити субсидії на літній період з травня 2017 року складала більше 218 тисяч. Нині ж станом на 30 червня 2017 року субсидії на житлово-комунальні послуги в області отримує 192 341 домогосподарство, в тому числі 180 192 сім’ї проведено перепризначення на наступний літній період та 14 700 відмовлено у перепризначенні з різних причин. Всього станом на 30 червня опрацьовано більше 80% справ. Найбільше перепризначених субсидій у Тернополі – 90%, 87% у Підгаєцькому районі, 84% у Теребовлянському районі, 89% у Гусятинському районі та 87% у Збаразькому районі. Найнижчі показники у Монастириському районі – 46% та у Кременецькому районі – 60%.

«Станом на 30 червня всі підприємства-надавачі житлово-комунальних послуг провели розрахунок щодо невикористаних субсидій. Таким чином, місцевим управлінням соціального захисту населення надали інформацію про повернення до бюджету орієнтовно 514 млн. 438 тис. грн. Водночас, наразі місцевими управліннями соцзахисту населення та підприємствами виробниками послуг з газо- та електропостачання ведеться робота щодо підготовки до монетизації частини невикористаної суми субсидій, а також здійснюються заходи щодо подання громадянами заяв з виплати готівки за рахунок економії послуг в еквіваленті 100 метрів кубічних природного газу та 150 кіловат електричної енергії», – зазначив Юрій Юрик.

 При цьому він додав, що в цілому по області із заявами щодо виплати частини невикористаних субсидій звернулися 13 720 осіб. А чисельність отримувачів субсидій, які включені до списків підприємств-надавачів послуг, у яких на рахунках залишилася частина невикористаних субсидій складає понад 130 тис. осіб, з них з електропостачання 97 осіб, з газопостачання 129 тис. 987 осіб. Орієнтовна сума, що підлягає виплаті складає 143 млн. 719 тис. грн. З них за електропостачання – 16 млн. грн., за газопостачання – 143 тис. 703 тис. грн.


Повернутися
07.07.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...