На Монастрищині-найменше перепризначених субсидій

У зв’язку з тим, що в Україні почала діяти оновлена програма житлових субсидій, яка передбачає спрощення порядку надання населенню субсидій, їх перерахунок був тимчасово призупинений. Тепер робота відновлена в повному обсязі і станом на 30 червня 2017 року в області вже перепризначено більше 80% субсидій. Про це, пише www.oda.te.gov.ua/main/ua/news/detail/138960.htm,  повідомив заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик під час прес-конференції щодо стану призначення та отримання субсидій в області.

За його словами, кількість сімей, яким необхідно було перепризначити субсидії на літній період з травня 2017 року складала більше 218 тисяч. Нині ж станом на 30 червня 2017 року субсидії на житлово-комунальні послуги в області отримує 192 341 домогосподарство, в тому числі 180 192 сім’ї проведено перепризначення на наступний літній період та 14 700 відмовлено у перепризначенні з різних причин. Всього станом на 30 червня опрацьовано більше 80% справ. Найбільше перепризначених субсидій у Тернополі – 90%, 87% у Підгаєцькому районі, 84% у Теребовлянському районі, 89% у Гусятинському районі та 87% у Збаразькому районі. Найнижчі показники у Монастириському районі – 46% та у Кременецькому районі – 60%.

«Станом на 30 червня всі підприємства-надавачі житлово-комунальних послуг провели розрахунок щодо невикористаних субсидій. Таким чином, місцевим управлінням соціального захисту населення надали інформацію про повернення до бюджету орієнтовно 514 млн. 438 тис. грн. Водночас, наразі місцевими управліннями соцзахисту населення та підприємствами виробниками послуг з газо- та електропостачання ведеться робота щодо підготовки до монетизації частини невикористаної суми субсидій, а також здійснюються заходи щодо подання громадянами заяв з виплати готівки за рахунок економії послуг в еквіваленті 100 метрів кубічних природного газу та 150 кіловат електричної енергії», – зазначив Юрій Юрик.

 При цьому він додав, що в цілому по області із заявами щодо виплати частини невикористаних субсидій звернулися 13 720 осіб. А чисельність отримувачів субсидій, які включені до списків підприємств-надавачів послуг, у яких на рахунках залишилася частина невикористаних субсидій складає понад 130 тис. осіб, з них з електропостачання 97 осіб, з газопостачання 129 тис. 987 осіб. Орієнтовна сума, що підлягає виплаті складає 143 млн. 719 тис. грн. З них за електропостачання – 16 млн. грн., за газопостачання – 143 тис. 703 тис. грн.


Повернутися
07.07.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.