Щоб не мерзнули огірочки…

Що робити, коли огірки починають жовтіти, стали виявлятися хвороби огірків? Це відбувається через  те, що цьогорічний червнень більше схожий на травень, ночі холодні, випадає роса.  Всім нам хочеться, щоб огірки гарно виросли, і ми могли збирати урожай. Виникає питання: а чи можна щось зробити, чим допомогти улюбленим огіркам в прохолодний час?  Ось дрібка порад від terra-viva.com.ua

  Саме зараз потрібно замульчувати ніжні коріння огірків. В якості мульчі підійдуть будь-які матеріали, які у Вас є. Це може бути торф, тирса, сіно. Ви запитаєте, що це дасть? А це дає багато. Так, у нічний час коріння не будуть мерзнути, а вдень не будуть перегріватися.

  Напевно, Ви помітили, що в теплиці вранці скупчується конденсат нагорі. Це дуже погано, так як потрапляючи на рослини, починаються різні хвороби огірків. В цей час намагайтеся поливати теплицю тільки в першій половині дня, поливи потрібно скоротити. Поливи скорочують з-за того, що ґрунту в цей час перезволожені і холодні. Це призводить до поширення хвороб огірків.

 Можуть ефективно допомогти позакореневі підживлення, а саме обприскування розчинів по листю. Можна взяти будь-комплексне добриво для позакореневих підживлень та провести обробку. Ви помітите, що на огірках почнуть рости листя, а значить плодоношення огірків ще буде продовжуватися.

Ефективним методом вважається обкурювання теплиці. Для цього потрібно взяти відро, покласти в неї тліючу головешку. Поліно або головешка не повинні горіти, вони повинні саме тліти. Зверху тліючої головешки потрібно покласти шматок сирого сіна. Це відро потрібно поставити в прохід теплиці. Робити таку процедуру необхідно пізно ввечері. По теплиці пошириться білий дим, огірки легше переносять нічні похолодання.

Потрібно як можна частіше оглядати огірки. Якщо на огірках з’явилася гниль, постарайтеся видалити слиз з рослини. Місце гнилі присипаємо золою. В цей час відразу припиніть всі поливи, частіше провітрюйте теплицю.

 Щодня оглядайте листя огірків. Якщо Ви помітите, що на листках є жовто-зелені плями, відразу проведіть обприскування. Можна взяти 200 грам часнику, розмолоти і залити 10 літрів води. Суміш настоюється протягом 2 днів. Після суміш проціджують і додають трохи рідкого мила. Суміш для обприскування готова.

 Зараз в садових магазинах великий вибір різних препаратів для боротьби з хворобами. Ви можете вибрати будь-які засоби, навіть хімічні. Можливо, вони виявляться більш ефективними, але застосовуючи народні засоби від хвороб огірків, Ви будете знати, що виростили екологічно чисту продукцію.

 

http://terra-viva.com.ua


Повернутися
03.07.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...