Китай будує … «лісове місто»!

Китай офіційно почав будувати одне з найбільших у світі "лісових міст".

Завдяки великій кількості дерев та рослин місто поглинатиме майже 10 тисяч тонн вуглекислого газу, 75 тонн забруднюючих речовин і вироблятиме приблизно 900 тон кисню щорічно, пише indy100.

Місто досягне цих приголомшливих цифр завдяки майже мільйону рослин з більш ніж 100 видів.  40 тисяч дерев висадять висадять на фасадах майже кожної поверхні міста.

Дизайн міста створив Стефано Боері, відомий за своїм попереднім проектом – двома хмарочосами з "вертикальними лісами".

Архітектор вірить, що влада Китаю нарешті розуміє, що їм потрібно прийняти нову, більш стійку модель планування міста. Вона охоплює не великі мегаполіси, а міста на 100 тисяч чи менше людей – архітектура повністю "зелена", передає The Guardian.

 "Природа вражає, - пояснює свою ідею Боері. - Будівлі змінюватимуть колір щосезону. Рослини і дерева ростимуть і змінюватимуться. Я абсолютно не проти, щоб хтось повторював таке у себе вдома".

 Розмаїття рослин, не лише у парках і садах уздовж вулиць, але й також на фасадах будинків, дозволить енергетично самостійному місту покращувати якість повітря, зменшити середню температуру повітря, створити шумові бар’єри.

 А також покращити біорозмаїття живих видів, створюючи середовище для існування птахів, комах і дрібних тварин, що мешкають на території Лючжоу.  Коли роботи завершать, нове місто прийме 30 тисяч людей.

Нова Лісове Місто Лючжоу з’єднається з теперішнім Лючжоу (провінція Ґуансі) швидкісною залізницею та електричними машини. Тут також буде декілька шкіл і дві лікарі. Місто планують зробити самодостатнім в сфері енергетики через геотермальні та сонячні енергетичні ресурси.

Джерело http://life.pravda.com.ua


Повернутися
01.07.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.