Натуральне? Органічне!

 Український ринок органічних продуктів б’є рекорди  

Натуральні продукти українці цінували завжди. 

Ринок органічної продукції вже друге десятиріччя утримує міжнародні лаври найдинамічнішого ринку продовольства й стає популярною альтернативою продуктам-«ширвжитку».

 Україна має чудовий потенціал як з екологічної, так і з економічної точки зору, та може посісти одне з провідних місць серед виробників органічної продукції у світі.

 Обговорення перспектив цього сегменту ринку проходило під час «круглого столу» «Органічне виробництво — пріоритетний напрям аграрного сектору України», який відбувся у рамках ХХІХ Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2017».

 «Маємо підстави очікувати зростання обсягу внутрішнього ринку «органіки» до 25 мільйонів євро вже цьогоріч, а в подальшому — приріст у п’ятнадцять відсотків щороку», — повідомила хорошу новину заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова.

 — Сподіваюся, що ініціативи міністерства, як, наприклад, проект Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», стануть одним із поштовхів до стрімкого розвитку українського органічного ринку».

 Сьогодні Мінагрополітики разом із представниками органічного сектору активно працює над вдосконаленням законодавчої бази України щодо органічного виробництва.

 «Головне завдання, і це прописано у законопроекті «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», — гарантування споживачам впевненості у продуктах, які марковані як органічні», — зазначила Олена Ковальова.

 Внесення змін до органічного законодавства матиме позитивний вплив на захист учасників органічного ринку від недобросовісної конкуренції та забезпечить прозорі умови ведення діяльності в органічній сфері. Окрім цього, новий закон підвищить конкурентоспроможність української продукції та розширить ринки збуту.

 Після прийняття закону передбачається розробка та ухвалення понад двох десятків нормативно-правових актів.

 Зокрема, затвердження державного логотипу для органічної продукції, форм документації на неї, вимог до органічного виробництва, сертифікації, обігу та маркування органічної продукції, ведення Реєстру операторів, Реєстру органів сертифікації та Реєстру органічного насіння.

Джерело: http://umoloda.kiev.ua/number/3173/159/112601/


Повернутися
01.07.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...