Урожай - не кількістю, а якістю

На півдні України зібрали перші тонни зерна нового врожаю. 22 червня на Херсонщині та Одещині почали збирати ярі зернові.

 У перші дні піонери жнив, за повідомленням прес-служби Мінагропроду, зібрали 2,5 тисячі тонн озимого ячменю з 780 гектарів при середній врожайності 31,4 центнера з гектара.

 Так, на Херсонщині зібрано 2,3 тисячі тонн iз 740 гектарів, а на Одещині — 200 тонн iз 40 гектарів.

 Загальна посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2017 року очікується на рівні 26,9 мільйона гектарів, що на 152 тисячі більше показника минулого року.

 Зі стартом жнив Мінагрополітики зібрало спеціальну робочу групу з питань функціонування ринку зерна, у першому засіданні якої взяли участь представники Мінагрополітики, Держ­продспоживслужби, Укргідрометцентру, представники компаній та асоціацій учасників зернового ринку, пише «Україна Молода».

 Обговорили результати 2016/2017 маркетингового року та прогнози на майбутній період.

 «Протягом останніх семи років Україна збільшила експорт борошна з 83,5 тисячі тонн у 2010 році до 368,9 у 2016-му. Це свідчить про орієнтацію експортерів ­постачати на зовнішні ринки продукцію з доданою вартістю. У маркетинговому сезоні, що закінчується, буде встановлено черговий рекорд за обсягами експорту зерна. Але в наступному сезоні через складні кліматичні умови наші експортні можливості, швидше за все, будуть помірними», — вважає Олена Ковальова.

 Начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко поінформувала щодо поточних агрометеорологічних обставин.

 Виявляється, таких екстремальних умов щодо забезпеченості ґрунтів вологою не спостерігалося на території України вже протягом останніх сорока років.

 Характерною рисою є нестача вологи у ґрунті для нормальної вегетації рослин у центральних та частині північних областей.

 З огляду на це міністерство із засторогою ставиться до прогнозних показників майбутнього врожаю зернових культур, — їх можна буде зробити тільки після збирання 15-20 відсотків ярих зернових.

 Незважаючи на можливе скорочення обсягів виробництва, представники зернового сектору очікують високої якості пшениці в цьому сезоні.

 «Агрокліматичні умови нинішнього сезону в цілому сприяють якісному поліпшенню урожаю пшениці. Очікуємо, що частка продовольчої пшениці може скласти близько 70 відсотків від загального валу», — зазначає президент Української зернової асоціації Микола Горбачов.


Повернутися
01.07.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...