Короткі поради

Щоб кухонне начиння блищало

Оцет не тільки ідеально замаринує м’ясо для шашлика, а й очистить горнята від застарілих плям чаю і кави: в горня треба налити дві чайні ложки оцту, залишити на кілька хвилин, вилити оцет і добре вимити.

Якщо затуплену тертку трішки потерти наждачним папером, вона знову стане гострою.

Склянки стануть прозорими, якщо помити їх у холодній підсоленій воді.

Щоб зберегти картоплю

Розвішайте там, де зберігається картопля, пучки м’яти перцевої. Пахощі м’яти згубно діють на хвороботворні мікроби і грибки, з якими може зберігатися картопля при ураженні.

Листя горобини уберігає картоплю від псування. На 100 кг картоплі знадобиться близько 300 г листя горобини. Дрібно посічіть листя і пересипте ним картоплю. І ще одне — зберігайте моркву і капусту подалі від картоплі.

На дупло — бетонну пломбу

Внаслідок неправильного обрізування, сонячних опіків, пошкодження кори тощо на плодових деревах можуть утворюватися дупла. Вони стають прихистком різноманітних грибків, бактерій, призводячи до гниття. Тому ці рани треба вчасно лікувати.

Зазвичай це роблять восени або ж навесні. Насамперед ушкоджене місце треба зачистити до здорової деревини (гострим ножем чи стамекою), потім продезінфікувати 3-процентним розчином мідного купоросу (300 г препарату на 10 л води). Велике дупло добре забивати щебнем чи подрідненою цеглою та затулити міцним цементним розчином (одна частина цементу на шість частин піску). Якщо виямка незначна, то достатньо лише бетонної пломби. Дещо інші методи лікування дупел у молодої садовини. Після очищення їх можна забити дерев’яною пробкою. Коли її кінець відпилюють, то обрізується незначна частина живої деревини. Відтак навколо ушкодженого місця утворюється наплив, завдяки якому цей кілок буде міцніше триматися. Рану треба зачистити ножем та замастити садовим варом.

Якщо протікає труба

Місце, де протікає труба, треба знежирити спиртом або ацетоном і нанести на нього пасту. Пока вона не затвердне, воду по трубах пускати не можна. Щоб зробити пасту, до клею “Марс”, “Універсальний” чи “Момент” треба додати цементу. Масу розмішати (консистенція розчину має бути такою, як густа сметана) і відразу використати.

 


Повернутися
26.05.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...