Борщ стане делікатесом?

Схоже, фразеологізм «дешевий, як борщ» безповоротно відходить у минуле. Про цк свідчить той факт, що ціни на овочі борщового набору – капусту, картоплю, моркву, буряк та цибулю за останній місяць зросли на 78,3% порівняно з березнем. Про це пише Українська аграрна конфедерація з посиланням на матеріали Держстату.

Повідомляється, що в квітні капуста в Україні подорожчала на 137,4 відсотків, морква - на 135 відсотків, цибуля - на 77,8 відсотків, буряк - на 44,9 відсотків, картопля - на 22,3 відсотків.
За період з 20 по 27 квітня знову подорожчали всі основні овочі борщового набору, зокрема морква – на 57,6% (до 10,67 грн/кг), капуста – на 45% (до 9,64 грн/кг), цибуля – на 21,6% (до 6,42 грн/кг), буряк – на 15,4% (до 6,06 грн/кг), картопля – на 14,1% (до 7,78 грн/кг).

Подорожчання, яке почалось в другу декаду квітня (через вплив несприятливих погодних умов вкупі з сезонністю), досягло доволі значимого рівня – за місяць ціни на традиційну п’ятірку овочів зросли в середньому на 78,3%. Зокрема за квітень капуста подорожчала на 137,4%, морква – на 135%, цибуля – на 77,8%, буряк – на 44,9%, картопля – на 22,3%.

"Подорожчання борщового набору — зговір між компаніями, які мають великі овочесховища, - розповів Gazeta.ua директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко Вони спеціально притримують овочі, щоб потім ще більше підняти ціну. Ця ситуація була прогнозована ще восени. Тоді ми спостерігали, що дрібні фермери масово продають свої овочі і ціна на них не підвищується. Вона була стабільною і навіть падала і лише з грудня почала зростати. Тоді було відчуття, що великі виробники своє відіграють.

Що буде з ціною на овочі? невідомо. Ніхто не облікує скільки врожаю залишилось. "Якщо є 3-5 компаній, в яких залишився врожай, вони можуть повторити експеримент з гречкою, тобто ціну підняти ще більше", - каже Дорошенко.

Овочі погано перенесли зиму. Більшість картоплі згнило, морква підсохла і стала неякісна. Ціна почне знижуватись лише всередині червня, коли почне з'являтися новий урожай.

"Через холод і засуху важко прогнозувати ціну на овочі. Картоплю посадили пізніше ніж зазвичай, відповідно урожаю в середині травня чекати рано. Швидше за все він перенесеться на початок червня. Морква теж буде в червні. Початкова ціна на ранню картоплю з ґрунту 25 гривень за кілограм. Морква коштуватиме 40", - каже фермер з Миколаєва Сергій Кушка.

Варто відмітити, що після святкових днів на основних ринках країни спостерігається повернення тенденції до зниження цін на овочі – основними причинами є пожвавлення імпортних поставок окремих видів продукції та збільшення пропозиції овочів низької якості.


Повернутися
11.05.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.