Щоб не втрапити з лежаку на лікарняне ліжко

Як  правильно відпочити на екзотичному курорті  

Ну що? З початком справжнього тепла довкола тільки й розмов, що про відпустку й відпочинок, і поспішаючи на роботу, краєм ока з-під сонцезахисних окуляр ви помічаєте, як синю гладінь неба білою смугою переорює маленький сріблястий літачок… Так хочеться і собі гайнути вслід за ним… Усе! Досить! Терміново пакуємо валізи до сонця і моря! Готові?

Збираючись у відпустку і прямуючи на відпочинок, ми живемо передчуттями нових вражень і приємних відчуттів. Однак, вирушаючи в далеку дорогу, особливо — в екзотичні краї, варто пам’ятати про небезпеки, які можуть підстерігати на новому місці.

  Не всі мандрівники і туристи із захопленням розповідають про свої поїздки в екзотичні країни. У деяких з них довгоочікуваний відпочинок асоціюється зі спогадами про розлад шлунка, слабкості і нудоти. Зіпсувати відпочинок і стати справжньою проблемою може стати місцева кухня, так як вона кардинально відрізняється від тієї, до якої звик наш організм.

При вживанні будь-якої нової їжі, відстежуйте реакцію організму. Для початку варто спробувати невелику порцію і сильно не наїдатися. При відсутності алергічних реакцій, болю в шлунку, можна продовжувати дегустувати місцеву кухню.

Вода — це перший і найважливіший пункт. Вживайте тільки воду в пляшках. Небезпечно також замовляти напої з льодом, часто він приготований зі звичайної води з-під крана, а вона здатна серйозно зашкодити організму. Перед тим як пригоститися апетитним і ароматним екзотичним фруктом, ретельно помийте його і видаліть шкірку. Відмовтеся від покупки перестиглих плодів, керуючись їх низькою вартістю.

 Окрім того, дієтологи зауважують: у південних (особливо тропічних) країнах туристу легко заразитись «екзотичними» паразитами. Тому краще обирайте готелі з перевіреною репутацією, де контроль за якістю їжі і води особливо ретельний. Якщо хочете «заморити черв’ячка» у кафе чи ресторані міста, пам’ятайте, що у спеку краще не захоплюватись м’ясом і морепродуктами, приготовленими на грилі. У таких стравах можуть зачаїтися небезпечні гельмінти (паразити-черв’яки). Лікарі застерігають: отруєння може викликати навіть якісна, але незвична для організму їжа, особливо якщо її вживати надміру. У будь-якому разі активоване вугілля і антибіотик широкого спектра дії обов’язково мають бути у вашій аптечці.

Купаючись у морі, будьте обережними з живністю південних морів. Екзотичних риб цікаво споглядати через маску чи окуляри, але торкатися руками і гладити не варто. Серед них є такі, які можуть дошкульно «віддячити» за допитливість: ужалити, ударити хвостом, спричинити сильний опік і проколоти шкіру. Мурени, крилатки, скати, медузи, рибки, що мають яскраве забарвлення — будьте з ними «гранично ввічливими». Тому заходьте в море у перевірених місцях і про всяк випадок запасіться антигістамінними препаратами, які допомагають зняти набряк і біль від опіку і укусу.

Ще одна пастка — кондиціонери. Зрозуміло, на півдні вони рятують від задухи. Але не забувайте: постійні різкі контрасти між спекою і прохолодою можуть неприємно позначитись на здоров’ї. Імунітет зазвичай не готовий до агресивних перепадів температур, відтак можна підхопити застуду. Дбайте про те, щоб різниця між «внутрішньою» (у кімнаті готелю) і «зовнішньою» температурами була не дуже великою. Скажімо, якщо надворі 40 градусів, то налаштовуйте кондиціонер на позначку +32, і поступово, впродовж години-двох «опускайте» його до 23-25 градусів. А ще — не сідайте під кондиціонером із вологою шкірою та волоссям. Дозуйте купання в басейнах. Переважно всі закриті водойми в готелях добре дезінфікують хлором. Як стверджують гінекологи, тривале плавання в басейні небажане для жінок: хлорована вода «вимиває» корисні бактерії з інтимних зон, відкриваючи дорогу різним інфекціям. За спостереженнями лікарів, майже 70 відсотків жінок, які потерпають від вагінальних інфекцій, «підчепили» їх у басейні. Тому на відпочинку віддавайте перевагу морю — якщо є така можливість. Відразу після виходу з басейну слід добре ополоснутися і ретельно витертись. А також переодягнути мокрий купальник. До речі, візьміть за обов’язкове правило переодягатися після купання, не залежно від того — море це, річка чи басейн. Переохолодження разом із фізичними навантаженнями, плюс новий клімат можуть викликати таку неприємність, як цистит. Якщо маєте схильність до цієї недуги, то, готуючись до мандрівки, пропийте задля профілактики урологічний або нирковий чай — його можна придбати у будь-якій аптеці. А на відпочинку віддавайте перевагу мінеральній воді лужної групи.


Повернутися
05.05.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...