Фасолі буде усім доволі!

В Україні цього року стартував найбільший у Центральній Європі проект із вирощування квасолі.

 Березнева зустріч у Мінагрополітики представників бразильських та українських компаній підтвердила початок перспективної міжнародної співпраці у цій царині.

 Ініціатором багаторічної програми вирощування та експорту квасолі, в тім числій органічної, пише «Україна молода», стали хмельницька група компаній «Фруктовий світ Україна» та «Агролідер» за технічної підтримки холдингу HTI.

 З бразильського боку на початковій стадії проекту візьмуть участь компанії Sementes Alianc та Broeder Representacoes.

 За словами керівника «Агролідера» Андрія Хоптянці, попереднім бізнес-планом передбачено виростити цього року в Україні й експортувати до Бразилії та інших країн Південної Америки понад двадцять тисяч тонн квасолі.

 В рамках підписаних довготермінових контрактів планується також масштабний експорт української гірчиці (перш за все білої) урожаю нинішнього року до Бразилії та інших країн Латинської Америки.

 Уже в цьому сезоні планується посіяти і виростити на українських полях близько тисячі гектарів квасолі за органічними технологіями.

 Це, зі слів голови правління Федерації органічного руху України Євген Милованова, дозволить не лише оздоровити ґрунти, а й зміцнити конкурентоздатність вітчизняних виробників бобових культур, у тому числі і при експорті до Бразилії.

 Саме в цій країні стрімко зростає попит на органічні продукти, й Україна з її ресурсом має колосальні перспективи для реалізації на такому ринку.

Квасоля входить до топ-10 найбільш корисних овочів, а її невибагливість робить вирощування квасолі у відкритому ґрунті доступним навіть городникові-початківцю. Квасоля -  дуже смачний, корисний і красивий овоч. Крім цього, вона має ще й властивістю удобрення грунту.


Повернутися
05.05.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.