Подивись cолдату в очі…

У Тернополі покажуть «Портрет солдата»

У суботу, 15 квітня о 14:00 в приміщенні Українського народного дому "Перемога" відбудеться відкриття виставки фоторобіт Віки Ясинської «Портрет солдата». Зайнятися творчою справою київську журналістку та фотографа Віку Ясинську надихнули події на Майдані, а з початком бойових дій на Донбасі  вона почала писати свою історію цієї війни, відображену в фотопортретах бійців, та розповідях про їхні долі. Почуте і побачене передавала у фотороботах та публікаціях, — загалом їх назбиралося більше сотні. Фотографії носять напівдокументальний характер: портрети поєднані з цитатами воїнів, у яких відображені їхні думки, мотиви, переживання та військовий досвід.

 У 2015 році виставка «Портрет солдата» уже побувала у різних штатах Америки, нині мандрує містами України, а також рідними містечками та селами бійців – героїв виставки. На відкриття виставки до Тернополя завітає і сама авторка фоторобіт, планується також запросити тернопільських героїв портретів-Валерія Чоботаря та Володимира Малишевського.

«Портрет солдата» - це спроба познайомити суспільство з людьми, які не залишилися байдужими до подій на сході і ризикували своїм життям, керуючись власними переконаннями. Вхід на виставку безкоштовний.

 


Повернутися
16.04.2017
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...