Що першим проситься у землю?…
Хоча календарна весна починається в березні, але справжнє тепло приходить тільки в квітні. У цьому місяці вже починаються багато садові роботи. І «посівна» поступово переміщається з підвіконня на город чи грядки… .
Щойно підсохне земля, можна починати готувати грядки до висіву насіння. Не перекопані з осені ділянки перекопайте з одночасним внесенням компосту і попелу. Строки сівби залежать від вологості й температури ґрунту та якості насіння.
Агрономи радять сіяти овочі на городі в такому порядку: у першій половині квітня першими сіють зелені культури - пекінську капусту, кріп, листову гірчицю, салат, а також редиску, горох, боби. Після них висівають насіння холодостійких культур: моркви, цибулі-чорнушки, петрушки, пастернаку. Вони проростають вже за 3-5 градусів тепла. Повторні посіви салату, кропу, редиски продовжать терміни їх споживання (можна сіяти до 20 червня).
Отже, що ж конкретно ми будемо сіяти? За яким ще пакетиком побіжимо в магазин? Зараз ми постараємося визначитися разом…
Петрушку слід сіяти якомога раніше, поки земля дуже волога. Грунт має бути родючим і бажано не кислим. Кріп — можна сіяти, просто розкидавши насіння по поверхні, як тільки зійде сніг. Рано просить у землю і салат — листовий і качанний. Щавель досить посіяти одного разу, рано — рано навесні, так як любить він вологу землю. Рослина багаторічна.
Редис, моркву і буряк для раннього врожаю теж можна сіяти дуже рано навесні. Горох і боби — приносять користь не тільки урожаєм, а ще є прекрасними сидератами — відмінними попередниками для більшості інших культур. Шпинат дуже скоростиглий. Тому його можна використовувати, як попередник перед основними посадками інших овочів. Насіння перед посівом краще замочити на добу — дві, періодично міняючи воду.
А от теплолюбні огірки, квасоля, кавуни, гарбузи, кукурудза почекають до травня - земля має прогрітися до 11-13 градусів. Якщо вирощена розсада ранньої білоголової і цвітної капусти має 5-6 листків і пройшла загартування, її висаджують наприкінці квітня у відкритий ґрунт.
Найпершим сходить горох - вже через 6 днів після посіву. Ще через день-два - кукурудза, огірки, квасоля, редька. За 10 днів проростають капуста, щавель і буряки. Баклажанів, цибулі, кабачків, моркви та ревеню можна очікувати через 2 тижні. А найдовше вилежуються в землі кріп, петрушка, пастернак та перець - до 16 днів.
Також у квітні у відкритий грунт, не витрачаючи часу на вирощування розсади, можна висівати холодостійкі декоративні квіти і злаки: в'юнок триколірний, годецію, гипсофілу, календулу , космею , льон великоквітковий, люпин, маки, матіолу , фацелію... Якщо укрити посіви легким нетканим матеріалом, сходи з'являться швидше і будуть краще захищені від пересихання.
← Повернутися