Хоч здоров’я за гроші не купиш…

Тернополяни зможуть отримати «Доступні ліки»

З 1 квітня 2017 року стартує Урядова програма «Доступні ліки».  Хворі на діабет 2-го типу, серцево-судинні захворювання і бронхіальну астму зможуть отримати свої ліки безкоштовно або з невеликою доплатою. На думку представників МОЗу, це дозволить покращити якість життя хворих, допоможе запобігти виникненню ускладнень та передчасній смерті. Адже ці хвороби є найпоширенішою причиною смерті серед українців. Водночас вони не так швидко прогресують і добре піддаються лікуванню на амбулаторному етапі. Отримати необхідні ліки можна буде тільки за рецептом лікаря, що стимулюватиме пацієнтів звертатися до фахівців, а не займатися самолікуванням.

  Для втілення цього проекту Урядом виділено  500 млн. грн.,  Тернопільщина отримає 13 мільйонів гривень. Щоб отримати безкоштовні ліки, потрібно звернутися сімейного лікаря та отримати правильно виписаний рецепт. Тоді – завітати до аптеки з позначкою «Доступні ліки».

Як це буде працювати на практиці?

Йдете до лікаря (свого сімейного, терапевта, кардіолога, пульмонолога чи ендокринолога). Він виписує вам рецепт на лікарський засіб, вказуючи не торгову марку, а непатентовану назву (діючу речовину). З цим рецептом йдете в аптеку-учасницю програми (про це сповіщатиме спеціальна наліпка на вході). Провізор запропонує вам кілька торгових марок, які містять зазначену у рецепті діючу речовину. Вибір — за вами. Якщо виберете ліки з найменшою вартістю, отримаєте їх безкоштовно. За інші треба буде доплатити.

Увага! Є препарати, які не потрапили у програму “Доступні ліки”, через те, що їхня ціна за добову дозу перевищує максимально дозволену Реєстром гранично оптово-відпускних цін (3 гривні 33 копійки за дозу порівняно з 73 копійками за дозу у п’яти референтних країнах). Вартість таких препаратів держава не відшкодовуватиме!

Якщо в аптеці закінчилися безкоштовні ліки, зверніться в іншу аптеку або зупиніть свій вибір на іншій торговій марці і доплатіть різницю.

На кого поширюється програма

Уряд передбачив у держбюджеті на цей проект 500 млн гривень. У МОЗ зазначають, що обмежень по коштах немає у жодного пацієнта. Так само немає обмежень щодо статусу хворого – чи це студент, чи це працюючий, чи пенсіонер. Проект поширюється на всіх без винятку громадян України.

Чи може пацієнт отримати безкоштовні ліки без рецепта?

Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці.

Проте у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

Які вимоги до аптеки-учасника програми?

У кожному аптечному закладі, що бере участь в урядовій програмі "Доступні ліки", обов’язково має бути наявний найдешевший препарат та перелік цін відшкодування.

Аптека надає місцевій владі фінансовий звіт та документальне підтвердження продажу лікарських засобів, котрі підлягають відшкодуванню, та отримує повернення коштів з місцевих бюджетів протягом 5 робочих днів після подачі звітності.

З усіх питань з приводу програми “Доступні ліки” звертайтеся на урядову “гарячу лінію” 15−45.


Повернутися
11.04.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.