Хоч здоров’я за гроші не купиш…

Тернополяни зможуть отримати «Доступні ліки»

З 1 квітня 2017 року стартує Урядова програма «Доступні ліки».  Хворі на діабет 2-го типу, серцево-судинні захворювання і бронхіальну астму зможуть отримати свої ліки безкоштовно або з невеликою доплатою. На думку представників МОЗу, це дозволить покращити якість життя хворих, допоможе запобігти виникненню ускладнень та передчасній смерті. Адже ці хвороби є найпоширенішою причиною смерті серед українців. Водночас вони не так швидко прогресують і добре піддаються лікуванню на амбулаторному етапі. Отримати необхідні ліки можна буде тільки за рецептом лікаря, що стимулюватиме пацієнтів звертатися до фахівців, а не займатися самолікуванням.

  Для втілення цього проекту Урядом виділено  500 млн. грн.,  Тернопільщина отримає 13 мільйонів гривень. Щоб отримати безкоштовні ліки, потрібно звернутися сімейного лікаря та отримати правильно виписаний рецепт. Тоді – завітати до аптеки з позначкою «Доступні ліки».

Як це буде працювати на практиці?

Йдете до лікаря (свого сімейного, терапевта, кардіолога, пульмонолога чи ендокринолога). Він виписує вам рецепт на лікарський засіб, вказуючи не торгову марку, а непатентовану назву (діючу речовину). З цим рецептом йдете в аптеку-учасницю програми (про це сповіщатиме спеціальна наліпка на вході). Провізор запропонує вам кілька торгових марок, які містять зазначену у рецепті діючу речовину. Вибір — за вами. Якщо виберете ліки з найменшою вартістю, отримаєте їх безкоштовно. За інші треба буде доплатити.

Увага! Є препарати, які не потрапили у програму “Доступні ліки”, через те, що їхня ціна за добову дозу перевищує максимально дозволену Реєстром гранично оптово-відпускних цін (3 гривні 33 копійки за дозу порівняно з 73 копійками за дозу у п’яти референтних країнах). Вартість таких препаратів держава не відшкодовуватиме!

Якщо в аптеці закінчилися безкоштовні ліки, зверніться в іншу аптеку або зупиніть свій вибір на іншій торговій марці і доплатіть різницю.

На кого поширюється програма

Уряд передбачив у держбюджеті на цей проект 500 млн гривень. У МОЗ зазначають, що обмежень по коштах немає у жодного пацієнта. Так само немає обмежень щодо статусу хворого – чи це студент, чи це працюючий, чи пенсіонер. Проект поширюється на всіх без винятку громадян України.

Чи може пацієнт отримати безкоштовні ліки без рецепта?

Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці.

Проте у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

Які вимоги до аптеки-учасника програми?

У кожному аптечному закладі, що бере участь в урядовій програмі "Доступні ліки", обов’язково має бути наявний найдешевший препарат та перелік цін відшкодування.

Аптека надає місцевій владі фінансовий звіт та документальне підтвердження продажу лікарських засобів, котрі підлягають відшкодуванню, та отримує повернення коштів з місцевих бюджетів протягом 5 робочих днів після подачі звітності.

З усіх питань з приводу програми “Доступні ліки” звертайтеся на урядову “гарячу лінію” 15−45.


Повернутися
11.04.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...