Що таке воно-агроволокно?

Усі розуміють, що для підвищення врожаю, потрібен відповідний клімат. Тобто, потрібна більш висока температура ґрунту, і при цьому  не допустити застою повітря; також, потрібна відповідна вологість, але одночасно не підвищена; ще добре б захистити рослини від   комах і птахів, але при цьому не закрити сонячне світло; також треба зробити хороший захист від заморожування і граду; та ще непогано було б виключити    ріст бур'янів, але не знизити при цьому ріст самих рослин або їх якість.  Раніше у городників був лише один варіант – поліетиленова плівка. Нині у торговельній мережі можна зустріти спанбонд, агріл, агротекс, агроспан, лутрасил, геотекстиль. Усе це нетканий синтетичний матеріал – агроволокно.  В овочівництві агроволокно вперше застосували у 1970-х роках, нині у Європі його використовують на 30% площ. В Україні овочівники-аматори познайомилися з ним у середині 1990-х років і, треба сказати, оцінили належним чином. А чому би й ні? Сходить насіння під агроволокном порівняно з незахищеними посівами, збільшується на 15-20%. Його можна використовувати впродовж усього року, а найбільш якісний матеріал – до п’яти років тощо.

 Агроволокно (інша назва «спанбонд») - це унікальний за дієвості матеріал, як альтернатива поліетилену.   Агроволокно або спанбонд, це поліпропілен, тобто полімер (але екологічно чистий), що має дуже тонку  структуру і нагадує звичайне тканинне полотно. Цей матеріал дозволяє проникати сонячним променям , одночасно захищаючи від впливу  ультрафіолету, і чудово пропускає вологу. При цьому світло і волога приходить в таких пропорціях, що нормалізує мікроклімат під собою  до ідеалу. Тому рослини і грунт, накритий агроволокном, набагато краще себе почувають в даному середовищі і в результаті все ефективніше  росте і плодоносить.

Є зовсім легкі й тоненькі види агроволокна. Їх використовують для ніжних рослин. Товстіші — для міцніших рослин і при  сильних заморозках, грядки накривають цим матеріалом ранньою весною, відразу після висівання або висадки розсади. Краї закріплюють мішечками з камінцями, дошками чи камінцями або присипають землею).

Переваги агроволокна:

Неткане волокно пропускає вологу (у якій кількості – залежить від щільності), не намокає і не стає важким, тому можна поливати, не знімаючи укриття. Після дощу вся вода проходить у землю, а покриття не стає важким.У засуху не дає дорогоцінній волозі випаровуватися, а під час негоди рятує від сильного дощу та граду.
Є доступ повітрю, забезпечується рівномірна циркуляція, на внутрішній стороні не утворюється конденсат, який викликає грибкові захворювання. Тож рослини можна залишати без догляду на досить тривалий час. Хіба що огірки, кабачки, патисони та суниці під час цвітіння слід розкривати удень, щоб їх запилили комахи.
Якщо рослина не потребує опилення, волокно залишають на грядці аж до збору врожаю. Треба лише час від часу вивільняти краї, щоб посіяному було куди рости. Головна відмінність агроволокна від плівки — його не потрібно піднімати, щоб рослини дихали. Волокно пропускає повітря, тому може залишатися на грядці до збору врожаю. Для опилення волокно на деякий час знімають. Так можна ”запрограмувати” час озрівання плодів. Найтонший матеріал витримує заморозки до мінус двох градусів. Щільніше волокно — будь-які весняні та осінні заморозки.На ранній врожай — підніміть ”накидку” відразу, як починають з’являтися перші квіточки. Для довшого дозрівання — знімайте пізніше.

У Франції з агроволокна шиють мішечки, які одягають на кожну виноградну китицю. Ягоди краще переносять перепад температур, їх не об’їдають комахи. У таких кишеньках урожай збільшується у півтора разу. Так само в Африці укутують плоди бананів. Вони виростають майже удвічі більшими, та й на смак солодші.

 В кінці сезону матеріал обережно знімають з грядки, обтрушують або промивають у воді. Потім сушать, згортають і зберігають у прохолодному місці до наступного року. При правильному використанні волокно прослужить щонайменше три роки.

Весною арговолокно застосовують, аби…

- нетканий матеріал агроволокно дає можливість значно раніше почати посів або посадку рослин;

- забезпечує надійний захист від несприятливих погодних умов, нічних заморозків і т.п.;

- оберігає рослини від комах-шкідників, птахів;

- агроволокно захищає від сильних і раптових заморозків до - 7oС;

- забезпечує зростання рослин в умовах «фізіологічної засухи» (від 0oС до +8oС), коли у відкритому грунті рослини не можуть вбирати вологу.


Повернутися
31.03.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…