Сонце кличе на город!

У кінці березня-на початку квітня  ще одного дня мете і дме, ніби справді зимова холоднеча надовго повернулась, а іншого дивишся, сонечко заграло, все живе скинуло з себе дрімоту…  Дочекавшись звільнення землі від снігу та підсипання, слід прибрати в саду: зібрати всю сухе листя, відірвані гілки та інше сміття, весь цей матеріал можна використовувати як сировину для компостної ями.   Декоративні рослини, які провели зиму під укриттям, можна звільняти з «полону», також знімаються загородження з грядок суниці та інших багаторічних культур, які утримували сніговий покрив. Земля перекопується, видаляється накопичене сміття, проводиться мульчування.

 «Мульчуємо ягідник, лікуємо тріщини на деревах та висаджуємо перші овочі», — радить голова хмельницького клубу садівників та городників «Черешня» Тетяна Васильєва.

«Для холодного Поділля квітень дуже важливий місяць, — каже Тетяна Миколаївна. — Тому дуже важливо все встигнути зробити вчасно. Адже від того, як ви в квітні посієте, посадите, збережете вологу, такий і матимете врожай восени. По-перше, слід обов’язково провести підживлення саду. Якщо на деревах є тріщини чи рани, потрібно обробити їх мідним купоросом та замастити садовим варом. Перед стадією рожевого бутону треба також встигнути зробити перше обприскування. Для цього якнайкраще підходять препарати «Хорус», «Енджіо» (досвідчені садівники рекомендують використовувати їхню суміш) та плівкоутворювальний біостимулятор росту рослин «Марс ЕL». Останній захищає бруньки від заморозків».

Багато в квітні роботи і в ягідниках. Варто поглянути, який стан ягідних чагарників, розпрямити гілки малини, ті, що здадуться нежиттєздатними - зрізати, як і промерзлі верхівки.     

У квітні проводиться формування смородинового і агрусових кущів (необхідне формування і для попередження борошнистої роси, інших захворювань), в останніх числах місяця можна зайнятися відводками, щоб збільшити кількість кущів на своїй ділянці.

Пані Тетяна рекомендує обов’язково провести обрізання верхівок малини, підживити її компостом, замульчувати соломою, посипати «Нітроамофоскою». Це комплексне мінеральне добриво, завдяки якому рослинка бере хороший старт. Смородину та ожину також слід підживити та щедро замульчувати. «Зима була без снігу, тому нам слід подбати про те, щоб зберегти в грунті мікрофлору та вологу, — каже жінка. — Це ж стосується і плодових дерев. Для мульчування підійде не лише солома, але й полова чи подрібнена кора».

 Пані Тетяна також рекомендує в квітні відкопувати троянди, всі багаторічні рослини, декоративні хвойники та піднімати на шпалеру виноград. Останній треба ще й обприскати від хвороб фунгіцидами. Прив’язувати лозу на шпалеру краще в похмуру погоду, щоб сонячні промені не попалили бруньки.

   У квітні проводиться пікіровка розсади різних культур - помідорів, перцю та ін. Під кінець квітня можна почати готувати ґрунт для холодостійких овочів (редиски, огірків, ріпа, редис, зелень). В сонячні дні можна проводити висадку саджанців плодових культур, ягідних чагарників. Якщо розводьте квіти на ділянці, то квітень - слушний час для розподілу багаторічних видів і подальшої розсадження. Кущі троянд, вкриті на зиму треба почати провітрюватися, для чого протягом 10 днів на кілька годин вдень знімати укриття, а як грунтовно потеплішає (ближче до середини і кінця місяця), то й зовсім прибрати укривний матеріал.


Повернутися
31.03.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…